Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konkurent banków sięga po open banking. Provident wprowadza nowy sposób weryfikacji klientów

Nowa usługa działa od czerwca a powstała przy współpracy z fintechem AIS Gateway i Mastercardem

Provident wykorzystuje otwartą bankowość do weryfikacji tożsamości klientów oraz oceny ich zdolności kredytowej. Odpowiednie rozwiązanie dostarczył polski fintech AIS Gateway we współpracy z Mastercardem.

Przeczytajcie także: "Bank" na liście ostrzeżeń publicznych

Dzięki wdrożonemu narzędziu Provident może się oprzeć przy ocenie klienta na danych z jego rachunku, takich jak poziom dochodów, terminowość spłat kredytów czy inne istotne operacje na koncie. Umożliwia to dostarczana przez AIS Gateway, a regulowana dyrektywą PSD II usługa AIS (account information service), czyli właśnie dostępu do informacji o rachunku. Oczywiście aby Provident mógł pozyskać za pośrednictwem fintechu takie dane, niezbędna jest zgoda samego klienta.

– Dostęp do danych transakcyjnych naszych potencjalnych klientów w ramach otwartej bankowości umożliwia nam szybką i dokładną weryfikację dochodów wnioskodawcy, a z perspektywy klienta skraca znacznie proces i konieczność zbierania dokumentów potwierdzających zarobki. Rozwiązanie wdrożyliśmy w czerwcu tego roku i jesteśmy jeszcze na etapie jego udoskonalania, jak i modyfikacji naszych procesów – mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl Marcin Żuchowski z zarządu Providenta.

Przeczytajcie także: MF udostępniło apkę e-Paragony 2.0

AIS Gateway to fintech, który powstał w 2021 r. jako wspólny projekt The Heart, Mastercarda i Digital Gateways. Oferuje bazujące na otwartej bankowości usługi szybkiej weryfikacji tożsamości i sprawdzenia wiarygodności finansowej klienta. Podmiot brał udział w tegorocznej edycji programu Mastercard Start Path, dzięki któremu uzyskał cztery miesiące strategicznego wsparcia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies