Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Wśród nich "bank"

Do rejestru KNF tym razem trafiły Elit Group Bank oraz PAYHOST Dominik Drosiński

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu dwóch nowych podmiotów na swoją listę ostrzeżeń publicznych. W gronie tym znalazły się Elit Group Bank oraz PAYHOST Dominik Drosiński (wcześniej firma funkcjonowała pod nazwą HOSTFIRE Dominik Drosiński). Nadzór skierował też zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez te podmioty – odpowiednio do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przeczytajcie także: ŚKUP zakończy żywot 28 września bieżącego roku

W przypadku Elit Group Bank (firma nie jest zarejestrowana w Polsce) zawiadomienie dotyczy wykonywania czynności bankowych bez zezwolenia KNF. Dotyczy to w szczególności przyjmowania środków w celu obciążenia ich ryzykiem. Drugi z podmiotów miał bez uprawnień świadczyć usługi płatnicze, w grę mogło też wchodzić nieuprawnione wydawanie pieniądza elektronicznego.

Przeczytajcie także: VeloBank wprowadza nowe karty płatnicze

Do tej pory KNF wydał już blisko 600 ostrzeżeń. Z ich pomocą firmy, ale też klienci indywidualni, mogą zdobyć wiedzę na temat podmiotów, których należy unikać – w przeciwnym wypadku może się to skończyć utratą pieniędzy. Co ciekawe, na listę trafiają czasem podmioty posiadające np. status MIP (tak było niedawno ze spółką Amethyst UE) czy dobrze kojarzone na rodzimym rynku – przykładem SkyCash. Zawiadomienie w jego przypadku dotyczyło działań niezgodnych z ustawą o ofercie publicznej, a więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies