Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech w programie Mastercard Start Path. Ze wsparcia skorzysta AIS Gateway

Założona w 2021 roku firma umożliwia weryfikację tożsamości i sprawdzenie wiarygodności finansowej klienta

Firma AIS Gateway poinformowała, że jako jedyna z Polski trafiła do kolejnej edycji programu Mastercard Start Path. Tym razem organizacja płatnicza wybrała osiem startupów specjalizujących się w otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Global Assistance z modułem śledzenia szkody

AIS Gateway działa od niespełna dwóch lat – w marcu 2021 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że wspólny projekt The Heart, Mastercarda i Digital Gateways trafił na listę dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku (AISP) prowadzoną przez KNF. Fintech umożliwia weryfikację klienta bazując na danych otwartej bankowości i analityce rachunku bankowego.

Dostarczane przez polski podmiot rozwiązania przeznaczone są dla firm, które chcą możliwie najlepiej poznać klienta, by zmniejszyć ryzyko biznesowe. To m.in. banki, ubezpieczyciele, firmy pożyczkowe, telekomunikacyjne oraz inne podmioty oferujące usługi abonamentowe, np. wynajem samochodów. Silnik analityczny AIS Gateway jest w stanie określić nie tylko dochody i wydatki klienta, ale też jego zwyczaje płatnicze.

Przeczytajcie także: Jack Ma traci kontrolę nad Ant Group

W ramach programu Mastercarda rodzimy biznes otrzyma czteromiesięczne wsparcie strategiczne amerykańskiej organizacji. Wypracowane w tym czasie innowacje mają umożliwić wprowadzenie otwartej bankowości w nowe obszary świata finansów. Pomogą w tym m.in. mentoring i dostęp do sieci banków, ale też firm z innych segmentów gospodarki.

Od 2014 roku w programie udział wzięło ponad 350 firm, z których część osiągnęła status jednorożca (firma wyceniana na ponad 1 mld dolarów) albo weszła na giełdę. Polskim akcentem w tej inicjatywie był Zencard, który uczestniczył w programie jeszcze w 2014 roku. Kilka lat później PKO BP ogłosił, że przejmuje większościowy pakiet udziałów w fintechu. Później spółka została wchłonięta przez należącą do banku firmę PKO Finat i zniknęła z rynku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies