Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AIS Gateway. Nowy fintech The Heart i Mastercarda pomoże zweryfikować historię finansową klienta

AIS Gateway wykorzysta możliwości, jakie stwarza otwarta bankowość, żeby pomóc firmom w weryfikacji klientów online

Do rejestru dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku trafił kolejny podmiot – AIS Gateway. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, to młoda spółka, ale posiadająca doświadczonych udziałowców. W istocie AIS Gateway to wspólny projekt The Heart, Mastercard i Digital Gateways, startupu ułatwiającego firmom pozyskiwanie klientów online. Co więc nowego zaoferuje niedawno założony podmiot?

Przeczytajcie także: Digital Gateways umożliwi zdalne otwieranie rachunków

– Mając dobre rozeznanie w dostępnych narzędziach open bankingowych i chętnych do współpracy klientów, postanowiliśmy poszerzyć usługę Digital Gateways o dodatkową weryfikację historii finansowej klienta – mówi Maciej Marszałek, prezes korporacyjnej fabryki startupów The Heart, właściciela AIS Gateway. – To kluczowa usługa przy sprzedaży wielu produktów, nie tylko bankowych czy telekomunikacyjnych, w których weryfikacja rzetelności płatniczej pozwala obniżyć ryzyko instytucji lub usprawnić proces weryfikacji z perspektywy klienta – dodaje szef przedsięwzięcia.

Przeczytajcie także: Zgłoście swoją firmę do Mapy polskiego fintechu

Dzięki otwartej bankowości przygotowany przez AIS Gateway system otrzymuje dostęp do rachunku płatniczego klienta i potwierdza niezbędne informacje, np. źródło dochodu, terminowe spłaty kredytów czy inne istotne operacje na koncie. Informacje te są wykorzystywane za zgodą klienta. Ponieważ weryfikacja jest przeprowadzana zdalnie i w czasie rzeczywistym, klient może podczas jednego kontaktu z usługodawcą skorzystać z wybranej przez siebie usługi czy kupić produkt, np. kredyt ratalny czy abonament u operatora komórkowego, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu, zarobkach czy terminowym regulowaniu należności.

Weryfikacji AIS Gateway można dokonać elektronicznie – zarówno za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie, jak i w przeglądarce internetowej – ale też w placówkach stacjonarnych i przez call center.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies