Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Digital Gateways. Nowa, polska spółka Mastercarda i The Heart umożliwi zdalne otwieranie rachunków

Rozwiązanie zostało już wdrożone w Credit Agricole w aplikacji "CA24 Otwórz Konto". Wkrótce trafi też prawdopodobnie do aplikacji BNP Paribas

Platforma Digital Gateways udostępnia gotowe rozwiązania m.in. dla instytucji finansowych – mogą one pozyskać klienta bez jego osobistej wizyty w oddziale. Usługa umożliwia cyfrową weryfikację tożsamości klienta i elektroniczny podpis dokumentów. Narzędzie uruchomione w ramach współpracy The Heart i Mastercard, wykorzystuje technologię dostarczaną przez firmy Autenti oraz Identt. Usługę typu "plug&play" można łatwo zintegrować z infrastrukturą banku.

Przeczytajcie także: Przyznano nagrody w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards

Rozwiązanie działa w modelu "white label" i zostało już wdrożone w Credit Agricole w aplikacji "CA24 Otwórz Konto" służącej do zakładania rachunku. Reprezentująca bank Anna Grechowicz-Dorosz przekonuje, że narzędzie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory kilka tysięcy klientów zdecydowało się na założenie konta przez apkę. Cały proces trwa około 15 minut, a docelowo funkcja ma być zintegrowana z aplikacją mobilną banku. W serwisie cashless.pl mogliście przecztać o tym na począku grudnia ubiegłego roku w tekście Credit Agricole wdrożył nową aplikację. Pozwala zdalnie aktywować rachunki.

Aktywacja usługi przez klienta (tzw. onboarding) z wykorzystaniem Digital Gateways składa się z dwóch etapów. Najpierw następuje weryfikacja jego tożsamości (technologię dostarcza Identt) na podstawie udostępnionych danych osobowych, zdjęć dokumentu, a także informacji zapisanych w bankowych bazach danych. System sprawdza dane i decyduje czy użytkownik apki może stać się klientem. Jeśli tak, dochodzi do sfinalizowanie umowy z wykorzystaniem elektronicznego podpisu dokumentów (za to odpowiada Autenti). Nowy klient może od razu skorzystać z usług lub produktów banku.

Przeczytajcie także: Visa i Mastercard mogą być warte po bilion dolarów

Usługa może się łączyć z istniejącymi rozwiązaniami, przewidziano możliwość wprowadzania w niej modyfikacji wymaganych przez konkretną organizację. Może to zainteresować nie tylko banki, ale też ubezpieczycieli, fintechy, e-commerce czy dostawców różnych usług (np. firmy kurierskie). Aleksander Naganowski, dyrektor w polskim oddziale Mastercard Europe, zapewnia, że na Digital Gateways nie kończy się współpraca z The Heart. Kolejne projekty mają już być na etapie zaawansowanych przygotowań. Natomiast wkrótce usługa zdalnego otwierania rachunków bankowych oferowana przez Digital Gateways zostanie prawdopodobnie wdrożona w drugiej instytucji, a więc BNP Paribas. Mogliście przeczytać o tym w tekście Wideoweryfikacja wkrótce w aplikacji BNP Paribas. Bank wykorzysta rozwiązanie firmy Autenti.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies