Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Alior, BNP Paribas i PKO inwestują w Autenti. Potwierdziły się informacje cashless.pl sprzed kilku dni

Trzy duże banki z Polski wraz z dwoma funduszami venture capital zainwestowały w Autenti 17 mln zł

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezesi Aliora Krzysztof Bachta, BNP Paribas Przemek Gdański oraz PKO BP Zbigniew Jagiełło potwierdzili informację cashless.pl sprzed kilku dni na temat wspólnej inicjatywy biznesowej wszystkich trzech banków. Przedstawiciele instytucji poinformowali o inwestycji w polski startup Autenti, oferujący usługę podpisu elektronicznego.

Przeczytajcie także: Trzy banki zainwestują w Autenti

Jak wynika z informacji przekazanych podczas konferencji prasowej, banki wraz z dwoma funduszami venture capital, a więc Innovation Nest oraz Black Pearls, przejęły mniejszościowy pakiet udziałów w Autenti za 17 mln zł. Pieniądze mają pozwolić na zwiększenie skali działania spółki, a także wyjście z ofertą poza granicę Polski. Wszystkie banki będą też wykorzystywać usługi Autenti do obsługi klientów oraz w procesach wewnętrznych, np. do podpisywaniu umów o pracę z pracownikami.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wdrożył nową usługę z Autenti

Inwestycja Aliora, BNP Paribas i PKO w Autenti to jeden z pierwszych w Polsce przykładów inwestycji kilku na co dzień konkurujących ze sobą banków w jeden podmiot. Innym przykładem może być utworzona kilka lat temu spółka Polski Standard Płatności – operator systemu Blik. Przedstawiciele inwestorów oraz Autenti liczą teraz, że sukces Blika uda się powtórzyć i na polskim rynku pojawi się nowy standard podpisu elektronicznego, z którego korzystać będą także inne banki.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies