Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wprowadzi wpłaty Blikiem w obcych wpłatomatach. Ale na razie nie wiadomo kiedy

Zapis o wpłatach gotówki Blikiem w urządzeniach zewnętrznych sieci pojawił się w nowym cenniku i regulaminie PKO BP. Na wdrożenie klienci będą musieli jednak poczekać przynajmniej do przyszłego roku

PKO BP przesłał swoim klientom firmowym informację o planowanych zmianach w taryfie opłat i prowizji oraz regulaminie obsługi kont. Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że w dokumencie znalazł się zapis dotyczący wpłat przy użyciu kodu Blik we wpłatomatach innych niż PKO BP. Zmiana ta została opatrzona komentarzem: "Wprowadziliśmy nową usługę i dodaliśmy prowizję za nią w wysokości 0,5 proc. min. 2 zł".

Można by się zatem spodziewać, że zbliża się termin wdrożenia tej wyczekiwanej przez część klientów usługi. Przypomnę, że analogiczny zapis pojawił się już w obowiązującej od 1 czerwca aktualizacji taryfy prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych. Z tym że opatrzono go adnotacją: "Data uruchomienia oraz dostępność usługi zostaną podane w Komunikacie".

Przeczytajcie także: Klienci PKO wykonali prawie 12 mln płatności Blikiem C w II kw. 2023

Entuzjazm oczekujących studzi biuro prasowe PKO BP, które poprosiliśmy o szczegóły dotyczące tego wdrożenia. – Udostępnienie klientom PKO możliwości wpłaty gotówki w obcych wpłatomatach, zarówno dla wpłat kodem Blik, jak i kartami płatniczymi, wymaga zmian formalnych oraz systemowych – zaznaczają służby prasowe banku. Tłumaczą, że dodanie odpowiednich zapisów w taryfach dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw to właśnie niezbędne zmiany formalne. Pozostaje jednak jeszcze drugi obszar, jakim są zmiany w systemach, wymagające odpowiednich integracji i testów.

Kiedy więc klienci PKO BP mogą się spodziewać udostępnienia nowej usługi? – Na obecnym etapie możemy poinformować, że uruchomienie wpłat Blikiem w obcych wpłatomatach dla klientów PKO Banku Polskiego nie nastąpi w tym roku. Kiedy to będzie możliwe i w jakim dokładnie zakresie – o tym będziemy informować naszych klientów i wszystkich zainteresowanych w odpowiednim czasie – wskazano w odpowiedzi.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wprowadza wpłaty Blikiem

Wpłaty Blik to usługa, dzięki której klient może zdeponować gotówkę we wpłatomacie, bez użycia karty. W tym celu powinien wybrać odpowiednią opcję na ekranie maszyny, uruchomić aplikację swojego banku i wyświetlić kod Blik. Wpisać wygenerowany kod na klawiaturze wpłatomatu, a następnie zatwierdzić operację PIN-em w swojej aplikacji bankowej. Pozostaje już tylko włożyć pieniądze do podajnika wpłatomatu i zatwierdzić na ekranie, że kwota się zgadza. Wpłaty Blikiem, w maszynach dopuszczających taką opcję, mogą realizować obecnie klienci banków: BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Millennium, Nest Banku, Pekao, VeloBanku, a także PKO BP, tyle że tylko we wpłatomatach należących do sieci tej instytucji.

We wspomnianym na wstępie dokumencie przesłanym klientom, PKO zapowiedział też podwyżki dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Więcej na ten temat przeczytacie wkrótce w serwisie cashless.pl.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies