Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe ubezpieczenie dla psów i kotów. Działalność w Polsce zaczyna PetExpert

PetExpert to marka wywodząca się z Czech, rok temu przejęta przez amerykańskiego specjalistę z rynku ubezpieczeń zwierząt

Na polskim rynku wystartował nowy ubezpieczyciel, będący dostawcą ubezpieczeń dla zwierząt domowych: PetExpert by Trupanion. Ta wywodząca się z Czech marka uruchomiła właśnie oddział w Polsce.

Przeczytajcie także: Uniqa wprowadza minicasco

PetExpert oferuje ubezpieczenia w zakresie kosztów powypadkowego i chorobowego leczenia weterynaryjnego. Polisę kupuje się online. W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy weterynarza właściciel zwierzęcia powinien się udać do jednej z lecznic, które mają podpisaną umowę partnerską z PetExpert. Ich sieć – według deklaracji ubezpieczyciela – rozciąga się na całą Polskę.

Po skorzystaniu z pomocy lekarza klient płaci tylko za wkład własny, natomiast całą resztę należności klinice przekazuje już bezpośrednio ubezpieczyciel. – Nasz cyfrowy system eliminuje uciążliwą zarówno dla opiekunów, jak i weterynarzy procedurę, wymagającą w pierwszej kolejności opłatę za leczenie, a dopiero później składania wniosków i oczekiwania na zwrot kosztów – wyjaśnia Rafał Radomyski, odpowiedzialny za polski oddział PetExpert. – Łagodzi to wpływ nieprzewidzianego zachorowania lub wypadku naszego pupila na domowy budżet i zapewnia większe możliwości w zakresie diagnostyki i właściwego leczenia – dodaje. Do rozliczeń z klinikami PetExpert wykorzystuje swój system, za pomocą którego integruje się z lecznicami. Dzięki temu przesłanie i rozpatrzenie roszczenia, wraz z odebraniem decyzji i gwarancji wypłaty ma zajmować zaledwie kilka minut.

Przeczytajcie także: Ruszyło Cachet Mobility

Ochroną można objąć psy lub koty, pod warunkiem że zwierzę jest zaczipowane i mieści się w wyznaczonym przedziale wiekowym (zwierzęta można ubezpieczać od 50 dnia życia, do 10 r.ż. w przypadku psów ras małych, do 8 r.ż w przypadku psów ras średnich i kotów oraz do 6 r.ż. w przypadku psów ras dużych). Do wyboru są trzy pakiety, obejmujące różny zakres ochrony oraz różne limity zwracanych kosztów leczenia weterynaryjnego. W przypadku psa limit może wynosić od 6 tys. zł do 12 tys. zł na rok, a w przypadku kota od 6 tys. zł do 10 tys. zł. Przy czym każde leczenie wiąże się z koniecznością poniesienia przez ubezpieczającego wkładu własnego w wysokości 10 proc., minimum 300 zł.

W zależności od wybranego wariantu posiadacz zwierzęcia może też liczyć na pokrycie, do ustalonego limitu, kosztów opieki nad pupilem (w razie nagłej hospitalizacji właściciela lub istotnych problemów zdrowotnych), kosztów poszukiwania, wypłatę rekompensaty w razie zaginięcia lub kradzieży czworonoga bądź też w razie jego śmierci.

Cena polisy ustalana jest dla konkretnego zwierzęcia, a kwoty zaczynają się od 95 zł miesięcznie w przypadku psa i 75 zł miesięcznie w przypadku kota.

Marka PetExpert wystartowała w Czechach w 2018 r. W kolejnych latach poszerzyła swoją działalność na Słowację i Belgię. W 2022 r. została przejęta przez amerykański Trupanion, który zdecydował się na akwizycję, aby przyspieszyć ekspansję w Europie. W Polsce, uruchomioną właśnie działalność, PetExpert by Trupanion prowadzi w formie oddziału. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia CSOB Pojistovna.
Warto wspomnieć, że PetExpert ma już konkurencję nad Wisłą. Ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt oferują także PetHelp (polisy Europy) oraz bezpieczny.pl (ochronę zapewnia Generali).

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies