Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa wprowadza minicasco. Zapewnia ochronę na wypadek kradzieży, pożaru i gwałtownych zjawisk pogodowych

Minicasco można wykupić do pojazdów, które mają między 5 a 18 lat, a ich wartość nie przekracza 75 tys. zł

Uniqa rozszerzyła ofertę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych o minicasco. Produkt kieruje do osób, które pragną objąć ochroną swój pojazd, ale uważają, że nie potrzebują pełnego autocasco.

Przeczytajcie także: Balcia wprowadza ubezpieczenia "lifestyle'owe"

Polisa obejmuje kradzież pojazdu lub jego części, uszkodzenie w wyniku intensywnych zjawisk pogodowych, takich jak deszcze nawalne, grad, powodzie, uderzenia pioruna czy silne wiatry, a także w wyniku pożaru. Uniqa wypłaci odszkodowanie za tego typu zdarzenia – zarówno w przypadku szkód całkowitych, jak i częściowych. Nie ma natomiast co liczyć na wypłatę z minicasco, jeśli kierowca uszkodzi swój pojazd w wyniku spowodowanej przez siebie stłuczki czy wypadku komunikacyjnego.

Mniejszy zakres ochrony w porównaniu do typowego AC skutkuje oczywiście niższymi cenami. Uniqa podaje, że przy zastosowaniu udziału własnego na poziomie 10-20 proc. cena ubezpieczenia zaczyna się od 89 zł za rok.

Minicasco można wykupić do pojazdów mających od 5 do 18 lat. Ich wartość nie może przekraczać 75 tys. zł. Polisa działa na terenie Polski. Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy jest posiadanie w Unice obowiązkowego ubezpieczenia OC, które pokrywa koszty szkód wyrządzonych przez kierowcę innym uczestnikom ruchu.

Przeczytajcie także: Spadki i wzrosty w wynikach ubezpieczycieli komunikacyjnych

Zakres ochrony pojazdu można dodatkowo dostosowywać do swoich potrzeb, dodając np. ubezpieczenie szyb z możliwością szybkiej naprawy, ubezpieczenie bagażu z uwzględnieniem fotelików czy ubezpieczenie opon z pomocą na miejscu zdarzenia. W ofercie Uniqi jest też assistance, które zapewnia holowanie i transport zarówno po wypadku, jak i po awarii, pomoc na miejscu zdarzenia czy samochód zastępczy na dwie doby. Jak podkreślają przedstawiciele Uniqi, taka oferta produktowa pozwala klientom elastycznie konstruować zakres ochrony i płacić jedynie za wybrane ryzyka.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies