Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia "lifestyle'owe" w ofercie Balcii. Ubezpieczyciel sprzeda online m.in. polisy dla rowerzystów

W ofercie ubezpieczyciela pojawiło się m.in. City Combo, czyli pakiet obejmujący NNW, OC i casco pojazdu typu hulajnoga czy rower

Balcia uruchomiła sprzedaż online produktów ubezpieczeniowych, które określa mianem "lifestyle’owych". Na nowej stronie ubezpieczyciela można kupić m.in. polisy dla zwolenników mikromobilności, osób uprawiających sport, a także bardziej klasyczne ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym czy ubezpieczenie mieszkania.

Przeczytajcie także: UFG: ubezpieczyciele zebrali o 6 proc. składki więcej w OC

Jak ustalił serwis cashless.pl, pilotażowo sprzedaż ruszyła już z początkiem lata, ale teraz można się spodziewać szerszego promowania oferty. A składają się na nią takie produkty jak City Combo, Junior, NW, Extreme, OC w życiu i House Combo. Ze strony ubezpieczyciela można się też dowiedzieć, że do tej listy mają dołączyć także ubezpieczenia podróżne oraz OC i AC.

City Combo to pakiet ubezpieczeń dla osób korzystających z takich środków transportu jak rower, hulajnoga czy deskorolka. Obejmuje ochronę w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, rekompensatę za uszkodzenie lub utratę pojazdu w wyniku zdarzeń losowych lub działania osób trzecich oraz odpowiedzialność cywilną osoby ubezpieczonej oraz jej partnera. Sumy ubezpieczenia zależą od wybranego wariantu i mogą wynosić od 5 tys. zł na każde z tych ryzyk do 15 tys. zł. Przekłada się to na składkę w wysokości od 11,99 zł miesięcznie do 19,99 zł miesięcznie. Nową polisę na wyróżniać minimum formalności oraz możliwość łatwego włączenia i wyłączenia usługi.

Przeczytajcie także: Link4 z szybkim kalkulatorem polis

Polisy Junior zapewniają ochronę osób w wieku poniżej 18 lat na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, a kierowane są szczególnie do młodzieży uprawiającej sport. Zakres polisy obejmuje bowiem również wypadki, których młody sportowiec dozna m.in. podczas zawodów, czy konieczność rezygnacji z obozu sportowego z uwagi na kontuzję. Maksymalna wypłata za uszczerbek na zdrowiu zależy od wybranego wariantu i wynosić może od 15 tys. zł do 50 tys. zł. Inne kwoty przewidziano na wypadek inwalidztwa czy śmierci, a także jako suma gwarancyjna w zakresie odpowiedzialności cywilnej (od 25 tys. zł do 60 tys. zł). Limity rekompensat za poniesione koszty leczenia wynoszą zaś od 2,5 tys. zł do 10 tys. zł. W zależności od wybranego wariantu miesięczna składa to od 11,08 zł do 26,42 zł.

Podobnych zakresów, tylko z innymi sumami ubezpieczeń, można się spodziewać po polisach NW oraz Extreme.

Balcia działa w Polsce jako oddział łotewskiej firmy ubezpieczeniowej od 2009 r. Pod marką Balcia funkcjonuje od 2016 r., kiedy to zmieniono nazwę z BTA. Dotychczas towarzystwo specjalizowało się głównie w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies