Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pethelp+: ubezpieczenie dla psów i kotów. Ochronę zapewnia Europa

Polisa może zapewnić zwrot kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, nawet do kwoty 50 tys. zł

Dostawca pakietów weterynaryjnych Pethelp rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń dla psów i kotów. Produkt został przygotowany we współpracy z Europą.

Ubezpieczenie Pethelp+ pokrywa koszty leczenia zwierzęcia powstałe wskutek nieszczęśliwego wypadku, a w szerszym wariancie również nagłego zachorowania. Limit kwotowy odpowiedzialności ubezpieczyciela zależy od wybranego pakietu i może wynosić od 5 tys. zł do 50 tys. zł.

Przeczytajcie także: Warta z pierwszą szkodą zlikwidowaną w pełni automatycznie

Oprócz zrekompensowania wydatków na leczenie Europa może pokryć także koszty eutanazji zwierzęcia, jego kremacji i pochówku, poszukiwania w razie zaginięcia lub rabunku czworonoga, a także koszty szkód wyrządzonych osobie trzeciej przez zwierzę (do 50 tys. zł dla szkód na osobie, do 10 tys. zł dla szkód majątkowych). Dodatkowo zagwarantowany jest dostęp do całodobowej infolinii weterynaryjnej, a jeśli opiekun zwierzęcia trafi do szpitala w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, to jego pupilowi zostanie zapewniona opieka.

Ubezpieczenie stanowi rozszerzenie do pakietów weterynaryjnych oferowanych przez Pethelp i nie można go wykupić osobno. Pakiet weterynaryjny jest swego rodzaju bonem umożliwiającym skorzystanie z określonej listy świadczeń w ciągu roku od wykupienia, w placówkach współpracujących z Pethelp. Przykładowo w pakiecie standardowym jest to jeden profilaktyczny przegląd zdrowia, jedna wizyta w przypadku choroby i jedna wizyta kontrolna, trzy porady online, plus raz w roku podstawowe badania laboratoryjne, szczepienie i zabiegi pielęgnacyjne. Ubezpieczenie natomiast pozwala zniwelować koszty nagłych zdarzeń, w tym te związane z niezbędną operacją i badaniami przedoperacyjnymi, zabiegami ambulatoryjnymi i zakupem leków.

Przeczytajcie także: OTOagent pozyskał inwestora

Warto wspomnieć, że Europa, która zapewnia ochronę w ramach Pethelp+, ma też własną ofertę ubezpieczenia zwierząt, dostępną w aplikacji app2U. Przy czym jest ona nakierowana głównie na odpowiedzialność cywilną właściciela czworonoga, którą zabezpiecza do kwoty 50 tys. zł. Z kolei koszty leczenia zwierzęcia są pokrywane jedynie do kwoty 1 tys. zł i tylko w razie nieszczęśliwych wypadków.

Dużo bardziej kompleksową ofertę można znaleźć w serwisie bezpieczny.pl. Tu, podobnie jak w Pethelp+, nacisk położony jest na leczenie zwierzęcia po nieszczęśliwych wypadkach i w razie zachorowań. Ubezpieczyciel – w tym przypadku Generali – gwarantuje zwrot kosztów do 50 tys. zł w najszerszym pakiecie. Obecnie ochroną mogą być objęte psy, natomiast rozważane jest rozszerzenie produktu także o polisy dla kotów.

Pet Insurance jest również w ofercie Revoluta. Produkt wystartował w lutym tego roku w Wielkiej Brytanii. Fintech przymierzał się do wprowadzenia tego typu polis też na polski rynek, na razie jednak nie widzę ich w aplikacji Revoluta.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies