Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenie dla psa i kota od Europy. Ochronę wykupuje się bezpośrednio w aplikacji

Ubezpieczenie sprzedawane w app2U zapewnia pokrycie kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku zwierzęcia i ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej właściciela

Europa zachęca urlopowiczów do ubezpieczania swoich zwierząt na czas wyjazdu wakacyjnego. Proponuje im polisy dostępne bezpośrednio w niedawno uruchomionej aplikacji app2U. Za jej pośrednictwem można ubezpieczyć swojego psa lub kota od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami szkód spowodowanych przez zwierzaki (w ramach ubezpieczenia OC).

Przeczytajcie także: Jak działają ubezpieczenia parametryczne?

Ubezpieczenie NNW zapewnia pokrycie kosztów leczenia, będącego następstwem nieszczęśliwego zdarzenia, do kwoty 1 tys. zł. Z kolei suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC właściciela zwierzęcia wynosi 50 tys. zł i to do tej kwoty ubezpieczyciel zrekompensuje koszty szkód wyrządzonych przez czworonoga osobom trzecim. Uzupełnieniem oferty jest assistance dla właścicieli psów i kotów, które zapewnia m.in. organizację transportu zwierzęcia do placówki weterynaryjnej czy wsparcie w poszukiwaniu zaginionego pupila.

Ubezpieczyciel przekonuje, że taka ochrona może się przydać podróżnym, którzy wahają się, czy zabrać swojego czworonoga na wyjazd, obawiając się, jak zwierzę zachowa się w nowym dla siebie miejscu. Ubezpieczenie w aplikacji można wykupić na krótki okres – od 24 h do 30 dni. Przy każdorazowym zakupie polisy konieczne jest wykonanie zdjęcia swojego psa lub kota za pośrednictwem aplikacji.

Nowa aplikacja Europy kierowana jest głównie do osób aktywnie spędzających czas, którym oferuje polisy obejmujące różne obszary ich aktywności. Jej użytkownicy mogą nie tylko ubezpieczyć swojego pupila na krótszy czy dłuższy wyjazd, ale też samych siebie na czas urlopu (polisy turystyczne) czy uprawiania sportu. Za pomocą apki można też wykupić ochronę swojego sprzętu, np. aparatu fotograficznego na weekendowy wypad, roweru na popołudniową wycieczkę (minimalny okres ochrony to 4 h) czy nart na wyjazd w Alpy. Również urządzenia pozostawiane w domu można objąć ochroną, jeśli użytkownik apki obawia się np. włamania w czasie swojej nieobecności. W app2U można także wykupić ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub z udziału w wydarzeniu kulturalnym, takim jak koncert, festiwal czy mecz.

Przeczytajcie także: Czy ubezpieczyciel zapłaci za covid-19 w ramach polisy turystycznej?

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie czworonogów, to warto mieć na uwadze, że propozycja Europy zapewnia zrekompensowanie kosztów leczenia do kwoty 1 tys. zł i tylko w sytuacji, gdy zwierzę ucierpiało w nieszczęśliwym wypadku. Nie jest to polisa, którą można wykorzystać w razie zachorowania zwierzęcia czy borykania się przezeń z długotrwałymi problemami zdrowotnymi. Takie swego rodzaju ubezpieczenie "zdrowotne" dla psów, zawierane na okres 12 miesięcy a gwarantujące pokrywanie kosztów leczenia pupila w danym roku, na polskim rynku oferuje portal bezpieczny.pl.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies