Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pet Insurance w ofercie Revoluta. Fintech wprowadza ubezpieczenie dla zwierząt i zapowiada więcej insurtechowych usług

Na razie ubezpieczenie dla psów i kotów jest dostępne dla użytkowników aplikacji Revoluta z Wielkiej Brytanii

Revolut wprowadził do swojej oferty ubezpieczenie dla zwierząt – informuje serwis Finextra. Na razie wykupić je mogą klienci z Wielkiej Brytanii, ale można się spodziewać, że z czasem zostanie udostępnione również innym użytkownikom aplikacji fintechu.

Właściciele psów i kotów mogą wybrać jeden z trzech planów subskrypcyjnych: Bronze, Silver i Gold, w ramach których będą mieli zapewnione pokrycie niespodziewanych kosztów weterynarza do kwoty 10 tys. funtów rocznie. Mogą też bezpłatnie korzystać z wideokonsultacji z weterynarzem, dostępnych całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia partnera ubezpieczeniowego

Z informacji na stronie Revoluta wynika, że właściciel psa może liczyć także na ochronę w zakresie OC za szkody spowodowane przez pupila, do kwoty 2 mln funtów. Dodatkowo w zakresie ubezpieczenia Pet Insurance uwzględniono także wypłatę w razie zaginięcia zwierzęcia (którą można przeznaczyć na ogłoszenia i nagrodę dla znalazcy), świadczenie w razie zgonu zwierzęcia (obejmujące koszty kremacji i pochówku) czy pokrycie kosztów rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu w razie nagłego zachorowania lub wypadku czworonoga.

Ceny planów nie zostały podane z góry, ponieważ zależą od wielu czynników takich jak wiek, rasa czy płeć psa lub kota. Wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem i korzystaniem z polisy klient załatwia za pomocą apki Revoluta. Dostawcą ochrony jest ERGO TIS.

Przeczytajcie także: Polisa dla psa w ofercie Bezpiecznego

Jak wynika z zapowiedzi przytaczanych przez serwis Finextra, Revolut ma w planach wprowadzanie do swojej aplikacji kolejnych ubezpieczeń stand alone (czyli osobno wykupowanych, niepowiązanych z innymi produktami finansowymi fintechu). Cytowany przez serwis Chiraayu Sethi, odpowiedzialny w Revolucie za stworzenie Pet Insurance, zaznacza, że fintech ma ambicje stać się jednym z wiodących graczy w sektorze insurtech.

Na rynku brytyjskim ubezpieczenia dla zwierząt nie są produktem niespotykanym. Oferuje je np. insurtech Bought by many, który w zeszłym roku uzyskał status jednorożca. Z kolei w Polsce polisę taką w zeszłym roku wprowadził portal bezpieczny.pl. Na razie za jego pośrednictwem można ubezpieczać jedynie psy, ale wkrótce oferta ma zostać poszerzona również o koty.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies