Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pet Insurance w ofercie Revoluta. Fintech wprowadza ubezpieczenie dla zwierząt i zapowiada więcej insurtechowych usług

Na razie ubezpieczenie dla psów i kotów jest dostępne dla użytkowników aplikacji Revoluta z Wielkiej Brytanii

Revolut wprowadził do swojej oferty ubezpieczenie dla zwierząt – informuje serwis Finextra. Na razie wykupić je mogą klienci z Wielkiej Brytanii, ale można się spodziewać, że z czasem zostanie udostępnione również innym użytkownikom aplikacji fintechu.

Właściciele psów i kotów mogą wybrać jeden z trzech planów subskrypcyjnych: Bronze, Silver i Gold, w ramach których będą mieli zapewnione pokrycie niespodziewanych kosztów weterynarza do kwoty 10 tys. funtów rocznie. Mogą też bezpłatnie korzystać z wideokonsultacji z weterynarzem, dostępnych całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia partnera ubezpieczeniowego

Z informacji na stronie Revoluta wynika, że właściciel psa może liczyć także na ochronę w zakresie OC za szkody spowodowane przez pupila, do kwoty 2 mln funtów. Dodatkowo w zakresie ubezpieczenia Pet Insurance uwzględniono także wypłatę w razie zaginięcia zwierzęcia (którą można przeznaczyć na ogłoszenia i nagrodę dla znalazcy), świadczenie w razie zgonu zwierzęcia (obejmujące koszty kremacji i pochówku) czy pokrycie kosztów rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu w razie nagłego zachorowania lub wypadku czworonoga.

Ceny planów nie zostały podane z góry, ponieważ zależą od wielu czynników takich jak wiek, rasa czy płeć psa lub kota. Wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem i korzystaniem z polisy klient załatwia za pomocą apki Revoluta. Dostawcą ochrony jest ERGO TIS.

Przeczytajcie także: Polisa dla psa w ofercie Bezpiecznego

Jak wynika z zapowiedzi przytaczanych przez serwis Finextra, Revolut ma w planach wprowadzanie do swojej aplikacji kolejnych ubezpieczeń stand alone (czyli osobno wykupowanych, niepowiązanych z innymi produktami finansowymi fintechu). Cytowany przez serwis Chiraayu Sethi, odpowiedzialny w Revolucie za stworzenie Pet Insurance, zaznacza, że fintech ma ambicje stać się jednym z wiodących graczy w sektorze insurtech.

Na rynku brytyjskim ubezpieczenia dla zwierząt nie są produktem niespotykanym. Oferuje je np. insurtech Bought by many, który w zeszłym roku uzyskał status jednorożca. Z kolei w Polsce polisę taką w zeszłym roku wprowadził portal bezpieczny.pl. Na razie za jego pośrednictwem można ubezpieczać jedynie psy, ale wkrótce oferta ma zostać poszerzona również o koty.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies