Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w ubezpieczeniu dla klientów Revoluta. Dostawcą ochrony będzie Allianz Assistance, a jej zakres się poszerzy

Allianz Assistance zapewni ochronę posiadaczom planów Premium i Metal Revoluta w zakresie travel, OC, wkładu własnego przy wynajmie samochodu oraz sportów zimowych. Z kolei ubezpieczenia zakupów, biletów i zwrotów będą obsługiwane przez Chubb i Wakam

Revolut poinformował swoich klientów, że od 1 kwietnia tego roku zmienia się dostawca ochrony ubezpieczeniowej zapewnianej użytkownikom planów Premium oraz Metal w ramach ubezpieczenia podróżnego, OC, ubezpieczenia wkładu własnego przy wynajmie samochodu oraz ubezpieczenia sportów zimowych. Dotychczas fintech współpracował w tym zakresie z irlandzkim White Horse. Nowym ubezpieczycielem będzie zaś Allianz Assistance.

Przeczytajcie także: Aion likwiduje darmowe konta

Wraz ze zmianą partnera ubezpieczeniowego zmodyfikowano też zakres świadczeń w ramach polisy dla podróżnych. Zdecydowana większość zmian jest pozytywna dla klientów Revoluta. Przede wszystkim ubezpieczenie będzie obejmować koszty anulowania podróży, przerwania jej oraz koszty leczenia poniesione wskutek pandemii, takich jak Covid-19. Nowością jest też, że ubezpieczeni będą mogli liczyć na wypłatę w razie problemów z podróżą (opóźnienie, wstrzymanie bądź odwołanie) czy bagażem (kradzież, zagubienie, uszkodzenie czy opóźnienie w wydaniu) również podczas podróży krajowych – pod warunkiem, że klient znajduje się 100 km od miejsca zamieszkania lub nocuje w innym mieście. Dodatkowo, limit świadczenia z tytułu opóźnienia podróży zostanie podniesiony do kwoty 500 euro. Również do tej sumy ubezpieczyciel pokryje koszty przerwania podróży.

Co więcej, poszerzono zakres aktywności sportowych, podczas których klient będzie objęty ochroną, m.in. o skoki na bungee, ze spadochronem czy nurkowanie do głębokości 30 m. Ubezpieczenie będzie też obejmować wypożyczenie sprzętu sportowego w przypadku uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży sprzętu podczas podróży, bez obowiązkowego wkładu własnego.

Co ważne, usunięta zostanie także lista "dozwolonych" istniejących stanów chorobowych. Klientowi będzie przysługiwała ochrona również w razie wystąpienia wcześniejszych diagnozowanych schorzeń, o ile nie dawały objawów lub nie wymagały leczenia na co najmniej 120 dni przed rezerwacją podróży.

Przeczytajcie także: Od zysków z lokat w Revolucie trzeba samodzielnie odprowadzić podatek

A jakie zmiany na minus? Ubezpieczenie przestanie pokrywać koszty utraty lub kradzieży gotówki podczas podróży. A z kolei ochrona dotycząca sytuacji utraty lub kradzieży dokumentów podczas podróży będzie dotyczyła jedynie paszportów i wiz.

Z przygotowanego przez Revolut zestawienia zmian wynika również, że po 1 kwietnia ubezpieczyciel będzie automatycznie obejmował ochroną użytkownika planu Premium oraz podróżujące z nim dzieci w wieku do 17 lat. Nie będzie już natomiast oferował ochrony innym, dorosłym towarzyszom podróży.

Revolut informuje także, że od 1 kwietnia ubezpieczenia zakupów, biletów i zwrotów będą obsługiwane we współpracy firmami Chubb i Wakam. Nie zmienią się jednak warunki ochrony. Zmiany dotyczące ubezpieczeń nie wpłyną na cenę subskrypcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies