Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Aion likwiduje darmowe konta. Na osłodę podnosi oprocentowanie oszczędności w złotych

Od 3 lutego nowi, a od 3 kwietnia dotychczasowi klienci za najtańsze konto w Aion Banku zapłacą prawie 20 zł miesięcznie

Aion Bank ogłosił, że od 3 lutego dla nowych a od 3 kwietnia dla dotychczasowych klientów wprowadza opłaty za darmowe do tej pory konta Light. Teraz osoby wybierające ten najtańszy w ofercie banku plan cenowy muszą się liczyć z wydatkiem 19,99 zł miesięcznie. W zamian Aion rozszerza pakiet o nielimitowane i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Przeczytajcie także: Aion Bank zaprzestał udzielania kredytów

Opłaty będzie można uniknąć, jeśli na rachunku oszczędnościowym klient zdeponuje co najmniej 5 tys. zł. Dotyczy to tylko planu Light. W przypadku osób korzystających z droższych pakietów Smart oraz All-Inclusive warunki nie ulegają zmianie.

Na osłodę Aion Bank od 3 lutego podnosi oprocentowanie złotowych kont oszczędnościowych. Teraz zaproponuje 1,5 proc. w skali roku klientom z kontami Light, 2 proc. z kontami Smart oraz 2,5 proc. w przypadku osób korzystających z planu All-Inclusive. We wszystkich tych opcjach nie przewidziano limitów kwotowych.

Przeczytajcie także: mBank: już 170 tys. użytkowników korzysta ze zbliżeniowego Blika

Natomiast, jak informowaliśmy w poniedziałek, Aion Bank zaprzestał udzielania kredytów oraz zrezygnował z kont dla firm. Ogłosił, że chce być teraz bankiem inwestycyjno-oszczędnościowym.

– Skupimy się na rozwoju naszej propozycji inwestycyjno-oszczędnościowej – powiedziała serwisowi cashless.pl rzeczniczka prasowa Aion Banku Marta Zalewska. Dodała, że produkty kredytowe nie będą też dostępne u pośredników, z których usług Aion korzystał. Przypomnę, że były to m.in. Lendi czy Notus.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies