Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe ubezpieczenie w aplikacji Revoluta. Polscy użytkownicy wkrótce będą mogli wykupić ochronę dla swoich zwierząt

W lutym Pet Insurance wystartowało na rynku brytyjskim

Polskim klientom Revoluta zostanie wkrótce zaproponowane nowe ubezpieczenie. Polisa może zainteresować posiadaczy zwierząt, będzie bowiem gwarantowała ochronę przed nieplanowanymi wydatkami weterynaryjnymi oraz pomoc w przypadku zgubienia lub kradzieży pupila.

Przeczytajcie także: Cachet i PZU z ofertą dla uberowców

Użytkownicy aplikacji mogą już zapisywać się na listę oczekujących, a polisy mają trafić do oferty niebawem. Zapytałam biuro prasowe fintechu o szczegóły tego rozwiązania na naszym rynku. Kiedy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Czytelników cashless.pl informacja o poszerzeniu oferty ubezpieczeniowej Revoluta nie powinna zdziwić. Już w lutym mogliście przeczytać o starcie Pet Insurance na rynku brytyjskim wraz z przewidywaniami, że ubezpieczenie zostanie z czasem udostępnione użytkownikom apki fintechu również w innych krajach.

Brytyjczycy mogą wybierać spośród trzech planów subskrypcyjnych: Bronze, Silver i Gold, w ramach których mają zapewnione pokrycie niespodziewanych kosztów weterynarza do kwoty 10 tys. funtów rocznie. Mogą też bezpłatnie korzystać z wideokonsultacji z weterynarzem, dostępnych całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Właściciele psów i kotów mogą też liczyć na ochronę w zakresie OC za szkody spowodowane przez pupila, do kwoty 2 mln funtów, oraz na wypłatę w razie zaginięcia bądź zgonu zwierzęcia czy na pokrycie kosztów rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu w razie nagłego zachorowania lub wypadku czworonoga.

Przeczytajcie także: Czy ubezpieczenia od Revoluta będą lepsze?

Na polskim rynku ubezpieczenia dla zwierząt nie są szczególnie popularne. Wydaje się, że pod względem zakresu polisy Revoluta będą zbliżone do tego, co oferuje Europa w aplikacji app2U. Użytkownicy tej apki również mogą ubezpieczyć swojego psa lub kota od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami szkód spowodowanych przez zwierzaki. Polisę można wykupić na krótki okres – od 24 h do 30 dni, co może zainteresować np. osoby, które obawiają się komplikacji podczas wyjazdu ze swoim czworonogiem.

Natomiast kompleksowe polisy, zapewniające pokrycie kosztów leczenia czworonoga zarówno w razie wypadku, jak i zachorowania, oferuje bezpieczny.pl. To swoisty odpowiednik polisy zdrowotnej dla ludzi. Ochronę w tym przypadku zapewnia Generali, a jej zakres można uzupełnić także o OC właściciela.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies