Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy przykład embedded insurance. Compensa ubezpieczy rowery Krossa

Odszkodowanie ma być równe wartości roweru w dniu jego zakupu

We współpracy z marką Kross Compensa przygotowała ubezpieczenie dla posiadaczy rowerów. W razie kradzieży lub zniszczenia pojazdu, którego nie da się naprawić, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w wysokości wartości bicykla z dnia jego zakupu.

Przeczytajcie także: Ruszyło Cachet Mobility

Przykładowe sytuacje, w których zadziała polisa, to nieumyślne uszkodzenie roweru w wyniku utraty równowagi i wywrotki, czy uszkodzenie w wypadku drogowym. Odszkodowanie zostanie wypłacone także, gdy złodziej ukradnie rower z ulicy, piwnicy, balkonu czy mieszkania albo gdy sprawca napadnie na rowerzystę na ulicy i siłą zabierze mu rower.

Współpraca z Krossem jest kolejnym przykładem partnerstwa typu embedded insurance, czyli oferowania przez firmę nieubezpieczeniową polis jako dodatku do ich głównego produktu. Zaletą tego typu dystrybucji ma być to, że oferta ubezpieczenia trafia do klienta dokładnie w momencie, kiedy pojawia się u niego potrzeba ubezpieczenia. W przypadku rowerów na wzrost zainteresowania tego typu zabezpieczeniem mogą wpłynąć rosnące ceny jednośladów, a w szczególności coraz większa popularność rowerów elektrycznych. Kwota, jaką trzeba asygnować na zakup takiego pojazdu, może skłaniać do przeznaczenia dodatkowych środków na polisę, która pozwoli zrekompensować ewentualną utratę roweru.

Przeczytajcie także: Uniqa wprowadza minicasco

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że współpraca Compensy z Krossem to kolejny przejaw zwiększonego zainteresowania ubezpieczycieli rowerzystami, czy szerzej – tzw. mikromobilnością. W ostatnim czasie w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać np. o ubezpieczeniu dla rowerzystów od insurtechu Cachet, ubezpieczeniach "lifestyle’owych" Balcii, czy korzystnym dla rowerzystów poszerzeniu zakresu ubezpieczeń domowych w InterRisku.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies