Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na stronie cachet.me można już wyliczyć składkę za ubezpieczenie roweru na wypadek kradzieży lub wypadku

Polisy mogą kupować zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele flot czy posiadacze rowerów wykorzystywanych zarobkowo

Na stronie insurtechu Cachet został dziś uruchomiony kalkulator ubezpieczenia roweru, którego wprowadzenie zapowiadaliśmy już w serwisie cashless.pl. Za pomocą kalkulatora można wyliczyć, ile będzie kosztowała polisa na jednoślad, i kupić online ubezpieczenie.

Przeczytajcie także: Generali rozszerza zakres ubezpieczeń mieszkaniowych i turystycznych

Aby poznać wysokość składki, należy podać datę zakupu roweru oraz jego cenę brutto z rachunku lub faktury. Na tej podstawie określana jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota odszkodowania. Dla rowerów kupionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy suma jest równa cenie zakupu. Dla starszych jednośladów jest ona pomniejszana o amortyzację (zużycie roweru) i stanowi 85 proc. ceny zakupu dla rowerów nie więcej niż dwuletnich, 70 proc. dla niespełna trzyletnich i 50 proc. przy rowerach starszych niż 3-letnie. Przy czym rower nie może mieć więcej niż 5 lat w dniu rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej.

Następnie wskazuje się początek okresu ubezpieczenia. Można też dodać kolejne rowery, jeśli chce się ubezpieczyć więcej niż jeden. Po chwili użytkownik widzi już proponowaną cenę polisy.

Wykonałam kilka przykładowych kalkulacji. Składka za rower kupiony w tym roku za 1,5 tys. zł wyniosłaby 88,50 zł. Droższy nowy bicykl – wart w dniu zakupu 3 tys. zł – wiązałby się ze składką na poziomie 177 zł. W przypadku mojego niespełna 3-letniego roweru, kupionego za 3,5 tys. zł, byłoby to zaś niecałe 145 zł rocznie (przy czym suma ubezpieczenia, zgodnie z opisanym wyżej mechanizmem, wyniosłaby 2450 zł).

Przeczytajcie także: Ubezpieczyciele przestali się bać roli fabryki produktów?

Cachet Rower to ubezpieczenie przygotowane przez insurtech we współpracy z Allianz Partners. Polisy są kierowane zarówno do klientów indywidualnych, którzy chcą objąć ochroną swój prywatny rower, jak i do właścicieli całych flot czy użytkowników rowerów wykorzystywanych do celów zarobkowych. Suma ubezpieczenia może sięgać 40 tys. zł, a polisa obejmuje m.in. kradzież zwykłą, kradzież z włamaniem, rabunek oraz uszkodzenie roweru lub jego części w wyniku wypadku. Przy wypłacie uwzględniany jest udział własny posiadacza wynoszący 10 proc. sumy ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies