Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w produktach Generali: łagodnejsze podejście do zapominalskich, wyższe sumy w travelkach i nowe assistance

Nowe warunki ubezpieczeń mieszkań i domów, turystycznych oraz komunikacyjnych obowiązują od 25 maja

Generali wprowadziło pakiet zmian w zakresach swoich ubezpieczeń. Nowości pojawiły się w polisach mieszkaniowych, podróżnych oraz komunikacyjnych.

W przypadku ubezpieczeń mieszkań i domów Generali wypłaci odszkodowanie do pełnej sumy ubezpieczenia, nawet pomimo braku aktualnych przeglądów budowalnych, np. kominiarskiego lub gazowego, niezależnie od wieku budynku. Ubezpieczyciel obejmie również ochroną lokale segmentów, budynki gospodarcze, garaże wolnostojące, domy letniskowe, nawet przy braku przeglądu elektrycznego, o ile obiekty nie mają więcej niż 35 lat.

Przeczytajcie także: Allianz podnosi sumę ubezpieczenia kosztów leczenia do 5 mln zł

Generali łagodniej niż konkurencja traktuje również zapominalskich. Jeśli klient zapomni zamknąć okno, drzwi czy balkon i w konsekwencji dojdzie do zalania lub kradzieży, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie do kwoty 20 tys. zł. Kolejną nowością jest objęcie ochroną aut zaparkowanych w podziemnych garażach budynku wielomieszkaniowego na miejscu przypisanym do lokalu. Do tej pory polisa obejmowała tylko pojazdy zaparkowane w garażu wolnostojącym. Limit ochrony został zaś zwiększony do 35 tys. zł.

W ubezpieczeniu podróżnym zwiększono maksymalną sumę kosztów leczenia do 2 mln zł oraz limit w assistance – również do 2 mln zł. Rozszerzono także katalog sportów objętych ochroną już w podstawowym zakresie polisy m.in. o surfing, windsurfing, nurkowanie do 15 m ze sprzętem specjalistycznym czy przechodzenie via ferratą. Usunięto też limity kwotowe, które ograniczały odpowiedzialność za następstwa nieszczęśliwych wypadków poniesione na skutek działań wojennych albo aktów terroru w ramach "klauzuli niespodziewanej wojny". W sytuacji, gdy klient jest za granicą i rozpoczną się rozruchy czy działania wojenne, Generali odpowiada do wysokości sum ubezpieczenia wskazanych na polisie przez okres 7 dni, zapewniając klientowi czas na opuszczenie niebezpiecznego miejsca.

Przeczytajcie także: NNW szkolne pomoże w nauce

Nowością przygotowaną z myślą o kierowcach jest zaś nowy wariant assistance, o nazwie Standard. Pakiet obejmuje pomoc w razie wypadku i kradzieży pojazdu, holowanie pojazdu wraz z transportem kierowcy i pasażerów bez limitu kilometrów, pojazd zastępczy do 3 dni po wypadku i kradzieży, a także assistance rowerowe dla rowerzystów. Pakiet działa na terenie Polski.

Po ostatnich zmianach wszystkie produkty komunikacyjne Generali oraz drugiej marki z grupy – Proama – będą pozbawione franszyz. Dodatkowo dla klientów Proamy wprowadzono ochronę zniżki po jednej szkodzie z OC. Dzięki temu w razie spowodowania jednego wypadku komunikacyjnego kierowca nie traci zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia OC w kolejnym roku.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies