Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz wprowadza nowe ubezpieczenie Moja Podróż. Pokryje koszty leczenia nawet do 5 mln zł

Polisę można kupić przez internet i u agentów

Allianz wprowadził do oferty nowe ubezpieczenie turystyczne Moja Podróż. Jednym z jego wyróżników jest bardzo wysoka suma ubezpieczenia – w najwyższym pakiecie firma pokrywa koszty leczenia za granicą w razie nagłego zachorowania lub wypadku nawet do 5 mln zł. Nie stosuje też limitów do kosztów transportu.

Przeczytajcie także: Klienci Itaki mogą wykupić polisę na wypadek złej pogody

Ubezpieczenie można kupić zarówno online, na stronie allianz.pl, jak i u agentów. Polisę można nabyć w związku z wyjazdem za granicę, jak i z podróżą krajową. W tym pierwszym przypadku turysta może wybrać spośród czterech dostępnych pakietów, w drugim – do wyboru ma trzy warianty. Co istotne, w przypadku ubezpieczenia na wakacje w kraju ochrona zadziała również w pasie do 30 km od granicy, przez co może być wartościowe np. dla turystów chodzących po górach czy odwiedzających przygraniczne atrakcje u sąsiadów.

Przeczytajcie także: Insurtech Wakam wziął Polskę na celownik

Zarówno przy wyjeździe krajowym, jak i zagranicznym ochronę można dostosować do rodzaju aktywności w podróży. Dostępne jest rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka. Można też dokupić pakiet Dla aktywnych, a w nim m.in. ubezpieczenie kosztów niewykorzystanych aktywności lub ubezpieczenie w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu sportowego.

Allianz zwraca też uwagę, że w ostatnich latach istotnie wzrosło zainteresowanie ubezpieczeniem kosztów w przypadku rezygnacji z podróży – niestabilność spowodowana pandemią i wojną uświadomiła klientom wartość tego rodzaju zabezpieczenia. W ramach Mojej Podróży Allianz oferuje zabezpieczenie na wypadek rezygnacji, przerwania lub opóźnienia podróży, a katalog powodów uprawniających do wypłaty został poszerzony i liczy obecnie 26 pozycji.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies