Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Itaki mogą wykupić ubezpieczenie na wypadek złej pogody. To efekt współpracy z insurtechem Climatica

Cena polisy zaczyna się od 69 zł za wyjazd na 8 dni

Jedno z największych biur podróży w Polsce, Itaka, udostępniło swoim klientom ubezpieczenie na wypadek złej pogody podczas wyjazdu wakacyjnego. To efekt współpracy z polskim insurtechem Climatica, a ochronę zapewnia SHB Allgemeine Versicherung.

Przeczytajcie także: Polska na celowniku Wakam

Ubezpieczenie działa w modelu parametrycznym, co oznacza, że klient otrzyma wypłatę automatycznie za każdy dzień deszczowej pogody. Dane pogodowe zbiera serwis AccuWeather, który na bieżąco śledzi, jaka jest pogoda w konkretnych lokalizacjach, w których przebywają turyści. Jeśli poziom opadów przekroczy wartość określoną w umowie, klient otrzyma mail lub SMS w celu ustalenia najwygodniejszej dla niego formy wypłaty. Środki, które dostanie szybkim przelewem, może wykorzystać np. na dodatkowe atrakcje na urlopie, które zrekompensują mu złą pogodę.

Przeczytajcie także: Climatica pozyskuje inwestora i zdradza plany

Na zakup polisy mogą się zdecydować klienci Itaki wyjeżdżający do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii lub Turcji w tegorocznym sezonie wakacyjnym (do końca września). Jak podaje touroperator, koszt takiego ubezpieczenia ma się zaczynać od 69 zł przy wyjeździe na 8 dni, 121 zł na 9-13 dni, 154 zł przy podróżach trwających 14-16 dni. Polisę można kupić w strefie klienta Itaki lub u doradcy, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem.

O insurtechu Climatica mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl m.in. w związku z jego współpracą z Generali. Podmioty wspólnie oferują ubezpieczenie na wypadek złej pogody turystom wybierającym się na wakacje. Więcej informacji o Climatice znajdziecie także w raporcie "Insurtechy w Polsce, vol. 2".

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies