Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą w Biedronce również dla użytkowników kart Visa

Wcześniej usługa cashback została udostępniona posiadaczom kart z logo Mastercard. Biedronka nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia innych usług finansowych do swoich sklepów

Biedronka rozszerza dostępność usługi cashback, czyli wypłat gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy. Jak potwierdza serwisowi cashless.pl biuro prasowe Biedronki, z usługi tej będą mogli korzystać również użytkownicy kart Visa.

Przeczytajcie także: Google Maps z funkcją Kup bilet

Przypomnę, że możliwość wypłaty gotówki przy okazji zakupów pojawiła się w sklepach tej sieci już w marcu. Rozwiązanie wprowadzono we współpracy z Mastercardem, w związku z czym było ono dostępne jedynie dla użytkowników kart wydanych przez tę organizację. Teraz się to zmieni.

Usługa "Płacąc kartą, możesz wypłacić gotówkę" z kartą Visa będzie dostępna w ponad 2 tys. marketów. Będzie można z niej skorzystać przy okazji transakcji kartą o wartości powyżej 1 zł, pod warunkiem że w kasie sklepu znajduje się odpowiednia ilość gotówki. Minimalna kwota, o którą może poprosić kupujący, wynosi 50 zł, a maksymalna 300 zł, przy czym możliwe są jedynie wypłaty wielokrotności 50 zł. Warunki są więc takie same, jak w przypadku wcześniej wprowadzonych wypłat z kartą Mastercard.

Sieć handlowa póki co nie ma w planach rozszerzania liczby placówek oferujących możliwość wypłaty gotówki. Zdaniem biura prasowego 2 tys. sklepów spełnia takie oczekiwania.

Przeczytajcie także: Who is who w polskiej branży płatniczej

O chęci skorzystania z usługi należy poinformować kasjera i podać oczekiwaną kwotę. Następnie przykłada się kartę do terminala. Każda tego typu transakcja wymaga wpisana kodu PIN. Kwota wypłaty zostanie dodana do wartości zakupów. Usługa nie jest dostępna w kasach samoobsługowych. Sklep nie pobiera opłaty za cashback, uczula jednak, że takowe może naliczyć bank, który wydał kartę.

Biedronka rozwija ofertę usług finansowych, w lipcu informowała o partnerstwie z Powerdot, w ramach którego powstanie sieć stacji ładowania elektryków. Na każdej będzie terminal płatniczy, o czym pisaliśmy w cashless.pl. Firma nie wyklucza prac nad innymi usługami finansowymi, jej sklepy z racji milionów klientów dziennie mogą być atrakcyjnym miejscem do wprowadzania takich rozwiązań. Póki co nie ma jednak w tej sprawie do ogłoszenia konkretnych decyzji.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies