Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Biedronka wprowadza cashback. Gotówkę można wypłacić w dwóch tysiącach sklepów sieci

Usługa znana z wielu innych sklepów w Biedronce działa nieco inaczej niż u konkurencji

Właściciel sieci Biedronka poinformował o wprowadzeniu nowej usługi. To cashback, umożliwiający wypłatę gotówki z terminala przy okazji płatności za zakupy kartą. Rozwiązanie działa od dzisiaj w 2 tys. sklepów sieci Biedronka, a więc mniej więcej w dwóch trzecich marketów portugalskiej sieci, która liczy obecnie w Polsce ok. 3,4 tys. placówek.

Przeczytajcie także: Biedronka testuje cashback

Cashback jest znany na polskim rynku od dawna, ale ten oferowany przez Biedronkę będzie działał nieco inaczej niż u większości konkurencji. Przede wszystkim będzie dostępny tylko dla użytkowników kart Mastercard, gdyż wdrożenie przeprowadzono przy współpracy z tą organizacją. W jej nomenklaturze funkcja określana jest mianem "Płać kartą i wypłacaj".

Dodatkowo w klasycznym wydaniu cashback umożliwia wypłatę dowolnej kwoty gotówki w ramach maksymalnego limitu (obecnie 1000 zł) i pod warunkiem, że w kasie sklepu znajduje się odpowiedni zapas banknotów i monet. W przypadku Biedronki będzie można wypłacić maksymalnie 300 zł. Wprowadzono też kwotę minimalną, wynoszącą 50 zł, oraz zasadę, że wypłacić można wyłącznie wielokrotność 50 zł, a nie jak w innych placówkach oferujących tę usługę, gdzie można pobrać też nierówną kwotę, np. 34,50 zł.

Przeczytajcie także: Biedronka uruchamia własny sklep internetowy

Z informacji prasowej właściciela Biedronki wynika ponadto, że aby móc skorzystać z funkcji "Płać kartą i wypłacaj", należy zapłacić kartą za zakupy o wartości min. 1 zł. Biedronka nie będzie pobierać prowizji od wypłat, ale należy pamiętać, że mogą być one pobierane przez banki – wydawców kart. – Niezależnie od kwoty zakupów, należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala. Dla bezpieczeństwa wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektorka ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

– "Płać kartą i wypłacaj" to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doceniają oni fakt, że gotówkę można łatwo wypłacić przy okazji codziennych zakupów – szybko i wygodnie. Wprowadzając to rozwiązanie do kolejnych sklepów Biedronki, nie tylko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, ale także dajemy im wybór, jaką formą płatności chcą się posługiwać – powiedziała Kamila Kaliszyk, dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies