Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insurtech Tractable pozyskał 65 mln dolarów od inwestorów. Z jego usług korzystają także polscy ubezpieczyciele

Tractable rozwija sztuczną inteligencję wspierającą ubezpieczycieli w automatyzacji likwidacji szkód

Brytyjski insurtech Tractable pozyskał 65 mln dolarów finansowania w rundzie inwestycyjnej serii E. Rundzie przewodził SoftBank Vision Fund 2, a wzięli w niej udział również dotychczasowi inwestorzy: Insight Partners i Georgian. W ramach ustaleń dotyczących transakcji do zarządu Tractable dołączy Nahoko Hoshino, dyrektor inwestycji w SoftBanku.

Przeczytajcie także: PKO żegna się z ubezpieczycielami komunikacyjnymi

Nowo pozyskane środki insurtech zamierza przeznaczyć na cele badawczo-rozwojowe i dalsze usprawnianie opracowywanej przez spółkę technologii. Tractable specjalizuje się w narzędziach do likwidacji szkód. Wytrenowana przez insurtech sztuczna inteligencja automatyzuje proces oceny szkód i rozpatrywania roszczeń ubezpieczeniowych. Jest w stanie w czasie rzeczywistym m.in. oszacować koszt naprawy pojazdu na podstawie zdjęć uszkodzeń zrobionych smartfonem klienta.

Z usług insurtechu korzysta wielu ubezpieczycieli majątkowych, w tym z Polski PZU, Warta czy Beesafe. Startup zaczynał od wspierania towarzystw w likwidacji szkód w pojazdach, ale z czasem zaczął również oferować narzędzie do oceny uszkodzeń zabudowań, o czym mogliście przeczytać w tekście: AI wyceni szkodę na podstawie zdjęć domu. Nowe narzędzie znanego ubezpieczycielom komunikacyjnym insurtechu Tractable.

Przeczytajcie także: TUW TUW skorzysta ze sztucznej inteligencji od Quantee

Właśnie ogłoszona runda następuje dwa lata po przedniej, kiedy to Tractable pozyskało od inwestorów 60 mln dolarów i trafiło do – wciąż elitarnego – grona europejskich insurtechowych jednorożców czyli firm wycenianych na co najmniej 1 mld dolarów.

Przy okazji warto wspomnieć, że minione półrocze okazało się raczej niezbyt hojne dla europejskich startupów ubezpieczeniowych. Jak wynika z danych astorya.vc, łącznie zebrały one 370 mln euro w ramach 32 rund inwestycyjnych. Można jednak mieć nadzieję, że dość pokaźna suma zebrana przez Tractable okaże się dobrym prognostykiem dla rozwoju sektora w drugiej połowie roku.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies