Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Beesafe w kilka minut wyceni szkody w pojeździe na podstawie zdjęć. Wykorzysta sztuczną inteligencję Tractable

AI analizuje zdjęcia uszkodzeń, tworzy automatyczną wycenę i przedstawia ofertę wypłaty odszkodowania

Beesafe umożliwi swoim klientom szybką likwidację szkód na podstawie automatycznej analizy zdjęć uszkodzonego pojazdu. Wykorzysta w tym celu rozwiązanie opracowane przez insurtech Tractable.

Przeczytajcie także: Beesafe wyjdzie poza ubezpieczenia komunikacyjne

Beesafe to insurtech należący do grupy Vienna Insurance Group i sprzedający ubezpieczenia Compensy. Dotychczas szczycił się głównie prostotą procesu zawierania umowy, a w szczególności kalkulatorem, który do przedstawienia oferty potrzebował jedynie dwóch informacji: numeru rejestracyjnego pojazdu i daty urodzenia właściciela. Teraz uproszczenia wprowadza w drugim punkcie styku z klientem, czyli przy likwidacji szkody. O tym, że takiego kroku należy się spodziewać, mogliście przeczytać niedawno w serwisie cashless.pl.

Beesafe przewiduje, że dzięki technologii dostarczonej przez Tractable, będzie mógł rozstrzygać większość spraw zgłaszanych przez klientów w kilka minut. Sztuczna inteligencja przeanalizuje zdjęcia pojazdu przesłane przez jego właściciela w aplikacji, stworzy wycenę i przygotuje natychmiastową ofertę wypłaty odszkodowania.

Przeczytajcie także: AI wyceni szkodę na podstawie zdjęć domu

Rozwiązanie przygotowane przez Tractable zostało przeszkolone na podstawie wielu milionów zdjęć uszkodzeń samochodów. Algorytmy są w stanie trafnie oceniać zakres uszkodzeń, co ubezpieczyciele mogą wykorzystać w kierowanych do klientów narzędziach do samodzielnej likwidacji szkód, ale też w określaniu najwłaściwszych metod naprawy oraz zarządzaniu współpracą z warsztatami naprawczymi. Z rozwiązań insurtechu w Polsce, oprócz Beesafe, korzystają także Warta i PZU.

Ten ostatni ubezpieczyciel udostępnia nawet analogiczne narzędzie do tego, którym pochwaliło się Beesafe. Dostępny dla klientów PZU Asystent AI również pozwala na błyskawiczną wycenę szkody i przesłanie propozycji odszkodowania. Z kolei o wdrożeniu podobnej usługi, ale od innego dostawcy, poinformowała ostatnio Ergo Hestia. Sopocki ubezpieczyciel przygotował nową wersję aplikacji AutoWycena we współpracy z Audatexem.

Fot. freepik.com/jcomp

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies