Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Beesafe w kilka minut wyceni szkody w pojeździe na podstawie zdjęć. Wykorzysta sztuczną inteligencję Tractable

AI analizuje zdjęcia uszkodzeń, tworzy automatyczną wycenę i przedstawia ofertę wypłaty odszkodowania

Beesafe umożliwi swoim klientom szybką likwidację szkód na podstawie automatycznej analizy zdjęć uszkodzonego pojazdu. Wykorzysta w tym celu rozwiązanie opracowane przez insurtech Tractable.

Przeczytajcie także: Beesafe wyjdzie poza ubezpieczenia komunikacyjne

Beesafe to insurtech należący do grupy Vienna Insurance Group i sprzedający ubezpieczenia Compensy. Dotychczas szczycił się głównie prostotą procesu zawierania umowy, a w szczególności kalkulatorem, który do przedstawienia oferty potrzebował jedynie dwóch informacji: numeru rejestracyjnego pojazdu i daty urodzenia właściciela. Teraz uproszczenia wprowadza w drugim punkcie styku z klientem, czyli przy likwidacji szkody. O tym, że takiego kroku należy się spodziewać, mogliście przeczytać niedawno w serwisie cashless.pl.

Beesafe przewiduje, że dzięki technologii dostarczonej przez Tractable, będzie mógł rozstrzygać większość spraw zgłaszanych przez klientów w kilka minut. Sztuczna inteligencja przeanalizuje zdjęcia pojazdu przesłane przez jego właściciela w aplikacji, stworzy wycenę i przygotuje natychmiastową ofertę wypłaty odszkodowania.

Przeczytajcie także: AI wyceni szkodę na podstawie zdjęć domu

Rozwiązanie przygotowane przez Tractable zostało przeszkolone na podstawie wielu milionów zdjęć uszkodzeń samochodów. Algorytmy są w stanie trafnie oceniać zakres uszkodzeń, co ubezpieczyciele mogą wykorzystać w kierowanych do klientów narzędziach do samodzielnej likwidacji szkód, ale też w określaniu najwłaściwszych metod naprawy oraz zarządzaniu współpracą z warsztatami naprawczymi. Z rozwiązań insurtechu w Polsce, oprócz Beesafe, korzystają także Warta i PZU.

Ten ostatni ubezpieczyciel udostępnia nawet analogiczne narzędzie do tego, którym pochwaliło się Beesafe. Dostępny dla klientów PZU Asystent AI również pozwala na błyskawiczną wycenę szkody i przesłanie propozycji odszkodowania. Z kolei o wdrożeniu podobnej usługi, ale od innego dostawcy, poinformowała ostatnio Ergo Hestia. Sopocki ubezpieczyciel przygotował nową wersję aplikacji AutoWycena we współpracy z Audatexem.

Fot. freepik.com/jcomp

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies