Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU na podstawie zdjęć wyceni szkody w aucie w kilka minut. Wykorzysta do tego rozwiązanie insurtechu Tractable

Osoba zgłaszająca szkodę otrzyma link do aplikacji, za pomocą której prześle wymagane zdjęcia

PZU wdraża narzędzie, które umożliwi mu wycenę szkód komunikacyjnych i przekazanie klientowi związanych z tym informacji w kilkanaście minut. Rozwiązanie o nazwie Asystent AI zostało przygotowane przez insurtech Tractable.

Przeczytajcie także: Narzędzie Tractable pomaga PZU w weryfikacji dokumentacji z warsztatów

W przypadku wybranych szkód komunikacyjnych zgłaszający zdarzenie otrzyma link do aplikacji webowej (działającej w przeglądarce internetowej), za pomocą której prześle wymagane zdjęcia i opis szkody. Sztuczna inteligencja oceni je, przypisując widocznym na zdjęciach częściom samochodu ocenę stopnia uszkodzenia. Po analizie system zdecyduje, czy uszkodzony podzespół zostanie zakwalifikowany do naprawy, wymiany czy lakierowania. Narzędzie jest w stanie wycenić koszt poszczególnych części oraz naprawy.

Na tej podstawie w ciągu kilku minut zostanie przygotowany kosztorys, który trafi do opiekuna klienta. Pracownik ubezpieczyciela ma możliwość modyfikacji i akceptacji automatycznego kosztorysu, aby następnie przedstawić wycenę szkody klientowi. Tym samym cała sprawa może zostać rozpatrzona nawet w kilkanaście minut.

Wykorzystane w rozwiązaniu algorytmy uczenia maszynowego zostały opracowane na podstawie milionów zdjęć i ludzkich decyzji dotyczących napraw z wcześniejszych wypadków. Technologię tę można stosować przy likwidacji szkody w dowolnym pojeździe osobowym. PZU zamierza wdrożyć to rozwiązanie w całej swojej działalności w Polsce, w związku z czym spodziewa się, że sztuczna inteligencja będzie obsługiwała dziesiątki tysięcy szkód rocznie.

Przeczytajcie także: AI Property wyceni szkody w domach

Wdrożenie Asystenta AI to kolejny owoc współpracy między Tractable a PZU. Wcześniej ubezpieczyciel zaczął korzystać z usług insurtechu do analizy dokumentacji technicznej przesyłanej przez warsztaty.

PZU zainteresowało się usługami tego insurtechu już w 2017 r., kiedy Tractable było młodym startupem. Dziś jest działającą na całym świecie firmą technologiczną o statusie jednorożca, współpracującą m.in. z Tokio Marine, największym ubezpieczycielem pojazdów w Japonii, czy Coveą, jednym z czołowych francuskich ubezpieczycieli. Na polskim rynku z jego usług oprócz PZU korzysta także Warta, a informacje na jego temat znajdziecie w raporcie "Insurtechy w Polsce". Niedawno Tractable pochwaliło się wprowadzeniem nowego narzędzia. Na podstawie zdjęć jest w stanie wycenić nie tylko szkody komunikacyjne, ale i te w domach.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies