Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW skorzysta ze sztucznej inteligencji od insurtechu Quantee

Platforma przygotowana przez Quantee posłuży w pierwszej kolejności do ustalania cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Insurtech Quantee pozyskał nowego klienta na polskim rynku ubezpieczeń. Z jego usług skorzysta Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Przeczytajcie także: Quantee i Sandis wspólnie zaoferują swoje usługi klientom

TUW wdroży narzędzia Quantee służące do poprawy wyceny produktów ubezpieczeniowych. W pierwszej kolejności platforma pricingowa insurtechu zostanie wykorzystana przez TUW przy ustalaniu cen ubezpieczeń komunikacyjnych. W dalszej perspektywie współpraca ma być rozszerzana na kolejne linie produktowe. Pomocą przy wdrożeniu służyć będzie firma konsultingowa Deloitte, która jest partnerem strategicznym insurtechu.

Quantee to założony w 2018 r. polski insurtech, który oferuje platformę do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Przy pomocy narzędzi insurtechu firmy ubezpieczeniowe poprawiają dopasowanie swoich modeli taryfikacyjnych do profilu ryzyka oraz oczekiwań rynku, budują bardziej spersonalizowaną ofertę i zyskują możliwość natychmiastowych zmian taryfy i monitorowania jej na bieżąco.

Przeczytajcie także: Europa testuje sztuczną inteligencję od Quantee

Firma prowadzi pilotaże i rozwija współpracę zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi insurtechami. Ma za sobą m.in. wdrożenie w polskim InterRisku czy hiszpańskim DKV (jeden z głównych ubezpieczycieli zdrowotnych na tamtejszym rynku). Quantee jest zdobywcą tytułu Insurtech Roku 2022, czyli jednej z fintechowych nagród cashless.pl. Więcej na jego temat przeczytacie zaś w raporcie "Insurtechy w Polsce".

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies