Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InterRisk skorzysta z rozwiązania insurtechu Quantee. Wdroży oprogramowanie do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych

Quantee to polski insurtech tworzący oprogramowanie o nazwie ActuAI, wykorzystujące sztuczną inteligencję do optymalizacji procesów aktuarialnych

InterRisk podpisał umowę z insurtechem Quantee na wdrożenie rozwiązania ActuAI. To oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych.

Przeczytajcie także: Quantee pozyskało 4 mln zł na rozwój

InterRisk zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń osobowych, komunikacyjnych oraz majątkowych. Należy do austriackiej grupy VIG. Ubezpieczyciel spodziewa się, że dzięki ActuAI będzie w stanie opracować bardziej precyzyjne modele ryzyka, przeprowadzić optymalizację cenową, a także łatwo wdrażać nowe taryfy.

Na podobny krok w ostatnim czasie zdecydowały się Beesafe oraz Compensa, a także PZU w swoich bałtyckich spółkach. Firmy te wybrały jednak konkurencyjne rozwiązanie, dostarczane przez francuski insurtech Akur8.

Przeczytajcie także: KNF sięgnie po sztuczną inteligencję polskiego startupu

Quantee to zaś startup wywodzący się z Polski, wspierający procesy aktuarialne w zakładach ubezpieczeń. ActuAI to jego flagowe rozwiązanie, dzięki któremu firmy ubezpieczeniowe są w stanie w dynamiczny sposób zarządzać komercyjną taryfą. Pozwala to na dużo lepsze dopasowanie ceny do oczekiwań klientów i aktualnej sytuacji rynkowej. W konsekwencji ubezpieczyciel jest w stanie uzyskiwać lepsze wyniki, zwiększać marżę i powiększać portfel w rentowny sposób. O Quantee będziecie mogli przeczytać w najnowszym raporcie cashless.pl "Insurtechy w Polsce", którego premiera będzie miała miejsce 23 listopada.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies