Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prośba o przelew Blik w banku spółdzielczym. Jako pierwszy nową funkcję udostępnił BSR z Krakowa

Wcześniej rozwiązanie pojawiło się w bankach komercyjnych, takich jak Millennium, ING, mBank i ValoBank

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie udostępnił swoim klientom nową funkcję: prośbę o przelew Blik. Instytucja chwali się, że jest pierwszym bankiem spółdzielczym, który wprowadził takie rozwiązanie. Można je znaleźć w aplikacji mobilnej TuBSR.

Przeczytajcie także: Klienci Itaki mogą wykupić ubezpieczenie na wypadek złej pogody

Prośba o przelew Blik umożliwia szybkie i proste rozliczanie się z innymi użytkownikami. Aby z niego skorzystać, należy w aplikacji bankowej wybrać opcję prośby o przelew. W kolejnym kroku wybiera się numer telefonu osoby, do której komunikat ma być skierowany i wpisuje kwotę. Po wysłaniu prośba jest ważna przez 72 godziny – potem wygasa. W tym czasie odbiorca decyduje, czy potwierdza przelew. Jeśli tak, pieniądze szybko trafią na rachunek nadawcy komunikatu.

Prośba o przelew póki co dostępna jest w niewielu instytucjach – wprowadziły ją banki komercyjne, takie jak Millennium, ING, VeloBank oraz mBank. O planach wdrożenia tego narzędzia przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku br. Co ciekawe, płatności Blikiem pojawiły się w aplikacji TuBSR całkiem niedawno, bo jesienią ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: Proste zastrzeganie numeru PESEL od połowy 2024 roku

Operator systemu Blik podał już wyniki transakcyjne w I kw. 2023 roku. Można się z nich dowiedzieć m.in., że między styczniem a marcem br. użytkownicy wykonali prawie 83 mln przelewów na telefon, czyli o 88 proc. więcej niż rok wcześniej. Płatności P2P stanowią obecnie ponad jedną piątą wszystkich operacji Blikiem. Ich wartość w pierwszym kwartale wyniosła 10,8 mld zł – to o 112 proc. więcej niż rok wcześniej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies