Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prośba o przelew Blik w Millennium. Bank dołącza do wąskiego grona instytucji udostępniających tę funkcję

Funkcję wprowadzono w najnowszej aktualizacji aplikacji Millennium na urządzenia z systemem iOS

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej banku Millennium na platformę iOS pojawiła się funkcja Prośby o przelew Blik. Na razie nie widzę analogicznej informacji w sklepie Google Play.

Przeczytajcie także: Jakie funkcje Blika są dostępne w Twoim banku?

Udało mi się potwierdzić w banku, że funkcja rzeczywiście została wprowadzona w najnowszej wersji aplikacji na iPhone’y. Przedstawiciele Millennium na razie jednak nie zdradzają nic więcej, w tym – kiedy spodziewać się aktualizacji na telefony z Androidem. Bardziej szczegółowe informacje mają zostać przekazane na początku przyszłego tygodnia.

Prośba o przelew to jedna z ciekawych, ale na razie dostępnych w niewielu bankach funkcji Blika. Do tej pory mogli z niej korzystać jedynie klienci ING, mBanku i VeloBanku, a prace nad wdrożeniem tego rozwiązania prowadzi także Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie. Aby skorzystać z tej funkcji, należy w apce wybrać "Prośbę o przelew Blik" i zaznaczyć w książce kontaktów osobę, którą chce się poprosić o pieniądze. Przed wysłaniem prośby uzupełnia się jeszcze kwotę oraz tytuł. Odbiorca błyskawicznie otrzymuje prośbę i przez 72 godziny może ją zaakceptować lub odrzucić.

Przeczytajcie także: Pilotaż Blik płacę później w Millennium

W tym tygodniu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać także o innych zmianach wprowadzonych do aplikacji Millennium – bank zdecydował się rozszerzyć wykorzystanie biometrii. Wcześniej odcisk palca lub skan twarzy mógł posłużyć do zalogowania do aplikacji. Obecnie autoryzacja biometryczna jest stosowana m.in. w przelewach (w tym Blik na telefon i z karty kredytowej), zleceniach stałych, otwieraniu rachunków, potwierdzaniu wniosków urzędowych, płatnościach za bilety czy przejazdy autostradami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies