Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe wdrożenia Blika w bankach. Przelewy na telefon, prośby o przelew i wpłaty wkrótce w kolejnych instytucjach

Nowych funkcji Blika mogą się spodziewać w tym roku m.in. klienci Credit Agricole, Nest Banku i Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie

Szykuje się kilka wdrożeń usług Blika w kolejnych bankach. Nowości mogą się spodziewać klienci indywidualni Credit Agricole, Nest Banku oraz Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie.

Przeczytajcie także: Stereo szykuje się do startu w Polsce

W pierwszym półroczu w Credit Agricole wachlarz funkcji Blika poszerzy się o wpłaty do wpłatomatów. Klienci tego banku będą mogli deponować środki wykorzystując do tego kod Blik. Przypomnę, że obecnie użytkownicy aplikacji Credit Agricole mogą płacić Blikiem podczas zakupów internetowych i stacjonarnych, wypłacać z kodem pieniądze z bankomatu oraz wykonywać przelewy na numer telefonu.

Z kolei Nest Bank zaplanował udostępnienie swoim klientom przelewów na numer telefonu. Dołączy do grona 14 banków, które już teraz oferują tę popularną usługę. Obecnie klienci Nest Banku mogą za pomocą Blika płacić w internecie i w sklepie z kodem, a także wpłacać i wypłacać środki z bankomatów i wpłatomatów.

Przeczytajcie także: Płatności Blik na giełdzie kryptowalutowej

Nowości szykuje również Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie – jego klienci w najbliższym czasie będą mogli wysyłać prośby o przelew. Instytucja jest na etapie certyfikacji tej usługi w PSP (operator Blika). Będzie to ciekawym wyróżnikiem BSR na tle konkurencji, funkcja prośby o przelew Blik jest dostępna obecnie w zaledwie trzech bankach: ING, mBanku i VeloBanku. A sam BSR na tę chwilę oferuje klientom płatności Blikiem w internecie i stacjonarne, wypłaty z bankomatów oraz przelewy na numer telefonu.

Natomiast wcześniej w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że BNP Paribas pracuje nad zaoferowaniem Blika swoim klientom firmowym. A z kolei w Millenium trwa pilotaż usługi Blik płacę później. W tym roku dostęp do płatności odroczonych opartych na Bliku mają otrzymać wszyscy klienci tego banku. Docelowo zaś usługa ta ma się pojawić także w Aliorze, ING, mBanku i Santanderze.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies