Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Stereo zaoferuje usługi bankowe w Polsce. Zgłosiło się już 30 tys. zainteresowanych klientów

Podmiotem, który wesprze Monobank w ekspansji europejskiej, prawdopodobnie będzie Aion Bank

Ukraiński Monobank poinformował wczoraj o planie rozpoczęcia działalności w Polsce w ramach projektu o nazwie Stereo. Nad Wisłą zaoferuje konto z kartą, zarządzane za pomocą aplikacji, a stanie się to jeszcze w tym kwartale. Na razie uruchomiono stronę internetową przedsięwzięcia, na której można się zapisać na listę zainteresowanych. Jak dowiedział się serwis cashless.pl, wczoraj zostawiło na niej swoje dane ponad 30 tys. potencjalnych klientów.

Przeczytajcie także: Wyniki Cashless Pay już 31 stycznia

Stereo ma oferować usługi w oparciu o europejską licencję bankową. Ponieważ stojący za projektem Monobank nie posiada takowej, poprosiliśmy przedstawicieli firmy o szczegóły w tym zakresie. Jak się okazuje, Monobank zamierza współpracować z licencjonowanym dostawcą usług typu Banking as a Service. Choć w udzielonej odpowiedzi odmówiono podania nazwy partnera, można się domyślać, że będzie to Aion Bank. Tak też wynika z informacji Pulsu Biznesu.

W sposób naturalny podstawową grupą docelową Stereo mają być Ukraińcy mieszkający obecnie w Polsce, niemniej jednak nowy bank chce również zainteresować swoją ofertą Polaków. Oprócz udogodnień, do których polscy klienci są już przyzwyczajeni, takich jak zdalne otwarcie konta czy zarządzanie rachunkiem za pomocą wygodnej aplikacji, ma się wyróżniać kilkoma funkcjami, których nie ma jeszcze w polskich serwisach. Będą to m.in. przelewy na numer karty, obok znanych nad Wisłą przelewów na numer telefonu, czy usługa "shake to pay", w ramach której aby wysłać przelew, wystarczy potrząsnąć telefonem, stojąc obok odbiorcy. Co istotne, użytkownicy będą mogli liczyć na całodobowe wsparcie zespołu obsługi klienta, dostępnego przez komunikatory takie jak WhatsApp, Messenger i Viber, a twórcy rozwiązania zapewniają, że sprawami klientów będą zajmować się wyłącznie konsultanci (nie czatboty), mówiący po polsku i ukraińsku.

Docelowo w ofercie Stereo mają się znaleźć także kredyty oraz produkty inwestycyjne.

Przeczytajcie także: Furgonetka z nowymi możliwościami w zakresie płatności

Monobank został założony w 2017 r. przez byłych menedżerów Privat Banku (największego klasycznego ukraińskiego banku). W ciągu pięciu lat liczba aktywnych klientów sięgnęła 6,5 mln. Jak podaje Puls Biznesu, po starcie projektu w Polsce planowana jest dalsza ekspansja zagraniczna, w szczególności do krajów, gdzie osiedliło się wielu ukraińskich uchodźców.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies