Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Monobank wchodzi do Polski. Pod marką Stereo zaoferuje konto z kartą, zarządzane za pomocą aplikacji

Użytkownicy Stereo mają móc korzystać także z Blika

Ukraiński Monobank zamierza rozpocząć działalność nad Wisłą. Zaoferuje konto z kartą, zarządzane za pomocą aplikacji, a działać będzie pod marką Stereo. O ukraińskim neobanku w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w zeszłym roku, kiedy to zastrzegł w Polsce swoją nazwę. Teraz można powiedzieć już znacznie więcej na temat jego planów na naszym rynku, ponieważ uruchomiona została strona internetowa przedsięwzięcia: stereo.io. A zamiar wejścia do Polski potwierdził współwłaściciel Monobanku Oleg Gorokhovski, cytowany przez PAP. Startu rozwiązania należy się spodziewać jeszcze w tym kwartale.

Przeczytajcie także: Nowe logo Autopay

Jak można się dowiedzieć ze strony projektu, użytkownicy aplikacji Stereo będą mogli się zdecydować na jeden z dwóch wariantów subskrypcji. W podstawowym, darmowym, będą mogli bez opłat korzystać z konta w złotych, wykonywać przelewy krajowe i zagraniczne, doładowywać konto i korzystać z wirtualnej karty. Użytkownik zapłaci zaś za wydanie karty fizycznej, przelewy SEPA instant oraz Express Elixir. Wszystkie te usługi mają zaś być darmowe w przypadku subskrypcji Stereo+, w cenie 15 zł miesięcznie. Dodatkowymi zaletami płatnego planu są zaś konto w euro, brak wiadomości reklamowych, możliwość dodawania reakcji i komentarzy do transakcji, a także specjalny design aplikacji.

Przeczytajcie także: Startuje nowa platforma inwestycyjna

Użytkownicy Stereo mają również móc korzystać z Blika, a z kolei towarzyszącą kontu kartę będą mogli dodawać do portfeli elektronicznych Google Pay i Apple Pay. Wśród zachęt do założenia konta wymieniono także system grywalizacyjny, wspomnianą możliwość dodawania reakcji i komentarzy do transakcji, a także funkcję "shake to pay", pozwalającą wysłać przelew przez potrząśniecie telefonem.

Podmiot zapewnia, że korzysta z pełnej europejskiej licencji bankowej.

Osoby zainteresowane ofertą Stereo mogą zostawić na stronie swój numer telefonu, aby jako pierwsze otrzymać informację o udostępnieniu aplikacji. Jak wynika z wypowiedzi Olega Gorokhovskiego, Monobank liczy głównie na zainteresowanie Ukraińców przebywających w Polsce, ale jest również otwarty na klientów z Polski.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies