Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas udostępni Blika mikroprzedsiębiorcom. Niestety w planach również wzrost opłat

Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać 1 marca

BNP Paribas zadeklarował, że w pierwszej połowie roku rozszerzy zakres usług dla mikrofirm o Blika. Zmiana ta została już ujęta w nowej tabeli opłat. Można się z niej dowiedzieć m.in., że za wpłatę gotówki z pomocą tego systemu we wpłatomatach klient nie zapłaci. Darmowa będzie też wypłata gotówki z bankomatu w oddziale banku. Wypłata środków z pozostałych maszyn będzie się wiązać z opłatą wynoszącą 5 zł. O samym udostępnieniu rozwiązania w aplikacji GOmobile będzie bezpośrednio informował klientów w późniejszym terminie.

Przeczytajcie także: Global Assistance z modułem śledzenia szkody

BNP Paribas przekazał również, że na 1 marca zaplanowano wprowadzenie zmian w tabeli opłat i prowizji. Mikroprzedsiębiorstwa muszą się przygotować na podwyżki opłat. Instytucja tłumaczy je m.in. wysoką inflacją, ale jednocześnie zapewnia, że zmiany w taryfach mniej odczują klienci aktywni i samodzielni.

Bank deklaruje, że opłaty za najważniejsze usługi nie ulegną zmianie. Dotyczy to prowadzenia konta, przelewów w bankowości internetowej i mobilnej, a także korzystania z bankomatów. W przypadku karty Mastercard Business należy się już jednak spodziewać zmian. Miesięczna opłata za jej użytkowanie będzie wynosić 9 zł i to niezależnie od wysokości wpływów (obecnie karta jest darmowa przy wpływach przekraczających 100 tys. zł; przy wpływach poniżej 20 tys. zł opłata wynosiła 7 zł). Klient może uniknąć opłaty – w tym celu należy wykonać kartą transakcje bezgotówkowe o wartości 500 zł (obecnie jest to 700 zł).

Opłata za wysłanie tradycyjnego listu z kodem PIN do wspomnianej karty, a także do karty Mastercard Multiwalutowa Business wzrośnie z 20 do 30 zł. W przypadku plastiku Mastercard Business do płatności w euro opłata wzrośnie z pięciu do siedmiu euro. Z kolei za wyciąg wysłany tradycyjną pocztą trzeba będzie zapłacić nie 10, ale 20 zł. Dotyczy to klientów posiadających system bankowości internetowej – bank przypomina, że można pobrać wyciąg bezpłatnie online.

Przeczytajcie także: UODO ukarał kancelarię odszkodowawczą

Wzrosty cen dotyczą również tokenów do GOonline Biznes. Obecnie klient płaci 10 zł za każdy drugi i kolejny token. Po zmianach będzie to 15 zł za każdy token. Bank zwraca jednak uwagę, że do wyboru klienci mają bezpłatną autoryzację mobilną lub kodami SMS. Instytucja podwyższa też opłatę (z 50 na 100 zł) za dodanie nowego użytkownika oraz za zmianę zakresu uprawnień w GOonline Biznes złożoną w formie pisemnej. Opłata nie jest pobierana, gdy czynności wykonuje samodzielnie Administrator Użytkowników GOonline Biznes.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies