Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa "Blik płacę później" już działa. Nowe płatności odroczone testują wybrani klienci banku Millennium

Pełne wdrożenie usługi Blik płacę później nastąpi w przyszłym roku

Bank Millennium poinformował o rozpoczęciu, wspólnie z Polskim Standardem Płatności operatorem Blika, pilotażu płatności odroczonych. Wybrana grupa klientów tej instytucji może już testować usługę "Blik płacę później". W przyszłym roku rozwiązanie to ma być stopniowo udostępniane wszystkim klientom banku.

Przeczytajcie także: ITCARD rozpoczął współpracę z Credit Agricole

Narzędzie "Blik płacę później", jak sama nazwa wskazuje, umożliwia odroczenie płatności. Klient może przesunąć termin zapłaty do 30 dni od momentu zakupu i nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów. Testowane obecnie rozwiązanie jest dostępne bezpośrednio w sklepie internetowym – na razie wyłącznie w mediamarkt.pl. Strony poinformowały także, że transakcje w ramach nowej usługi rozlicza operator platformy Przelewy24.

Prace w PSP nad BNPL (kup teraz, zapłać później) trwają przynajmniej od lata poprzedniego roku. W lipcu tego roku spółka chwaliła się, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, by uruchomić usługę. Powstaje ona przy współpracy z Mastercardem i kilkoma bankami. Oprócz Millennium są to: ING, mBank i Santander. Niedawno okazało się też, że PSP zastrzegł znak graficzny usługi "Blik płacę później".

Przeczytajcie także: PayPo wystartował z płatnościami odroczonymi w Rumunii

Warto dodać, że nad własnymi płatnościami odroczonymi pracuje również największy bank na polskim rynku – PKO BP. Wiceprezes tej instytucji, Piotr Mazur, zapowiedział niedawno, że opracowywany przez bank system będzie otwarty na innych uczestników rynku, a zatem także na Blika. Co ciekawe, usługa ta będzie się nazywać niemal tak samo jak narzędzie PSP: PKO płacę później.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies