Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Blik zastrzegł logo swoich płatności odroczonych. Zobaczcie, jak wygląda

Z informacji cashless.pl wynika, że blikowe płatności odroczone mają ruszyć jeszcze w sierpniu

Polski Standard Płatności – operator systemu Blik, zastrzegł znak graficzny dla własnych płatności odroczonych. Rozwiązanie będzie nosić nazwę "Blik płacę później". A logo usługi wygląda tak:

O tym, że Blik pracuje nad płatnościami odroczonymi, wiadomo co najmniej od jesieni ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym we wrześniu: Blik rozszerzy portfolio swoich usług. Wprowadzi płatności odroczone. Kilka tygodni temu spółka chwaliła się, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, by uruchomić usługę. Nowe rozwiązanie powstaje przy współpracy z Mastercardem i kilkoma bankami, takimi jak ING, mBank, Millennium i Santander.

Przeczytajcie także: Blik chce wejść na zupełnie nowy rynek

Z informacji cashless.pl wynika też, że pierwotnie planowano uruchomienie "Blik płacę później" w czerwcu bieżącego roku. Choć terminu tego nie udało się dotrzymać, to wdrożenie ma być już bardzo blisko. Prawdopodobnie dojdzie do niego jeszcze przed końcem wakacji, a więc w ciągu kilku najbliższych dni.

Przeczytajcie także: Mastercard wprowadza nową opłatę na rynku bankomatów

Tymczasem nad własnymi płatnościami odroczonymi pracuje także największy bank na polskim rynku – PKO BP. Podczas ostatniej konferencji prasowej wiceprezes tej instytucji Piotr Mazur powiedział, że opracowywany przez PKO system będzie otwarty na innych uczestników rynku, a więc także na Blika. Więcej na ten temat w tekście Władze PKO BP o płatnościach odroczonych: nasz system będzie otwarty na innych uczestników.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies