Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP zarejestrował logo płatności odroczonych. Będą się nazywać niemal tak samo jak podobna usługa Blika

Płatności odroczone od największego banku w Polsce będą określane jako PKO Płacę później

Pod koniec sierpnia w rejestrze Urzędu Patentowego znalazł się wpis dotyczący nazwy i logotypu nowej usługi PKO BP. Chodzi o płatności odroczone, które w tym wypadku będą określane jako PKO Płacę później. Logo nowego rozwiązania zastrzeżone przez bank wygląda tak:

Przypomnę, że PKO BP jest obecnie na etapie testów swoich płatności odroczonych. Usługa wszystkim klientom ma zostać udostępniona jeszcze tej jesieni. Wiosną tego roku, gdy bank ogłosił prowadzenie prac w tym zakresie, płatności odroczone w PKO nosiły nazwę "Spłać później". Więcej o tym jak usługa będzie działać, przeczytacie w tekście Płatności odroczone od PKO BP. Więcej informacji na temat nowego projektu.

Przeczytajcie także: Blik zastrzegł logo swoich płatności odroczonych

Tymczasem nad jeszcze innym rozwiązaniem do płatności odroczonych pracuje też operator systemu Blik. Co ciekawe spółka nawiązała w tej sprawie współpracę z Mastercardem oraz czterema dużymi bankami: mBankiem, Millennium, ING i Santanderem. Ma więc szansę, by powtórzyć sukces swoich płatności mobilnych i stworzyć kolejny rynkowy standard. Blik niedawno również zarejestrował logotyp swojej usługi. Smaczku sprawie może dodawać fakt, że także tu będzie ona określana słowami "Płacę później". Z tym że zgłoszenie Blika ukazało się przed zgłoszeniem PKO. Logo zastrzeżone w Urzędzie Patentowym przez spółkę wygląda tak:

Płatności odroczone to rozwiązanie, które bardzo szybko zyskuje na popularności, nie tylko na polskim rynku. Polega na tym, że klient zamawiając produkt, najczęściej w sklepie internetowym, nie płaci za niego od razu, tylko np. po 30 dniach. Natomiast sprzedawca od razu dostaje należność, co oznacza, że może przystąpić do realizacji zamówienia. Skorzystanie z opcji odroczonej płatności jest zazwyczaj bezpłatne, jeśli spłaci się zadłużenie przed upływem miesiąca.

Przeczytajcie także: Nowy gracz na rynku płatności odroczonych w Polsce

A już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast. Tym razem poświęcone będzie właśnie płatnościom odroczonym. Z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Blika i PKO BP, będziemy rozmawiać np. o nowych inicjatywach na rynku płatności odroczonych, potencjale tej usługi oraz barierach w jej rozwoju. Partnerem merytorycznym wydarzenia został Polski Standard Płatności.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies