Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone od PKO BP. Więcej informacji na temat nowego projektu

Płatności odroczone PKO BP od razu będą dostępne we wszystkich sklepach, które akceptują Blika i przelewy pay by link

PKO BP poinformował dzisiaj, że kończy prace nad rozwiązaniem z zakresu odroczonych płatności (tzw. BNPL – buy now, pay later, czyli kup teraz zapłać później). W serwisie cashless.pl pisaliśmy o tym dość ogólnie w tekście PKO BP chce konkurować z PayPo, Allegro Pay czy Klarną. Wprowadzi własne płatności odroczone. Teraz znamy nieco więcej szczegółów dotyczących tego projektu. Mówili o nim przedstawiciele władz banku w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza nowe płatności mobilne

Wydaje się, że jedną z ważniejszych cech nowej usługi będzie fakt, że po jej wprowadzeniu do oferty przez PKO BP stanie się ona jedną z dostępnych opcji płatniczych w praktycznie wszystkich sklepach internetowych w Polsce i w wielu zagranicznych, bez konieczności przeprowadzania przez nie dodatkowych integracji. Z płatności odroczonych od PKO BP będzie można bowiem skorzystać wszędzie tam, gdzie dziś można płacić za pomocą przelewu pay by link lub Blika. Opcja będzie więc także dostępna w sklepach stacjonarnych, jeśli płatność Blikiem będzie się odbywać przy pomocy kodu.

Jak powiedziała prezes PKO BP Iwona Duda, intencją kierowanego przez nią banku jest, by dostęp do nowej usługi miała jak najszersza grupa klientów tej instytucji. Duda uniknęła jednak odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób będzie wyglądał proces analizy zdolności kredytowej oraz jakiej wysokości limity zostaną przyznane klientom. – Na obecnym etapie prac nad projektem takich szczegółów nie możemy jeszcze zdradzić – powiedziała prezes PKO BP.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadzi własne płatności odroczone

Z informacji uzyskanych od władz banku wynika, że obecnie trwają testy nowego rozwiązania – biorą w nich udział pracownicy instytucji. Pełne wdrożenie spodziewane jest jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w IV kw. Początkowo płatności będzie można odraczać na 30 dni. Później będzie można także rozkładać należność na miesięczne raty. W jaki sposób przebiegać będzie proces aktywacji i korzystania z usługi zdradza nieco slajd zaprezentowany dziś podczas konferencji prasowej.

Wynika z niego, że BNPL w PKO BP to "Spłać później". W trakcie aktywacji usługi nie będzie wymagane wprowadzanie dodatkowych danych, tylko akceptacja warunków korzystania z usługi. Następnie klient PKO płacąc za coś w sklepie za pomocą pay by linka lub Blika otrzyma propozycję skorzystania z "Spłać później" w ramach limitu. Moduł do zarządzania usługą znajdować się będzie zarówno w internetowym serwisie transakcyjnym jak i aplikacji mobilnej IKO.

Wprowadzenie płatności odroczonych przez PKO BP w opisanym wyżej modelu może odebrać wielu klientów dotychczasowym graczom obecnym na rynku takim jak Allegro Pay, PayPo, Twisto czy Klarna. Wydaje się, że utrudnić też może wprowadzenie na rynek własnych płatności odroczonych przez Blika.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies