Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP chce konkurować z PayPo, Allegro Pay czy Klarną. Wprowadzi własne płatności odroczone

PKO BP zapowiada, że nowa usługa pojawi się w jego ofercie już jesienią

PKO BP poinformował, że jesienią zamierza uruchomić własną usługę płatności odroczonych. Instytucja dodała, że początkowo klienci będą mogli korzystać z opcji odraczania spłat na 30 dni. Potem rozwiązanie ma być rozwinięte: pojawi się możliwość rozkładania płatności na raty. Ta deklaracja oznacza nie tylko to, że wzrośnie konkurencja na rynku BNPL (buy now, pay later czyli kup teraz, zapłać później), ale i że sytuacja na nim nieco się skomplikuje.

Przeczytajcie także: Fintech Shares zaoferuje aplikację inwestycyjną

Płatności odroczone to trend, który w ostatnich latach mocno zyskał na popularności. Usługa polega na tym, że klient zamawia produkt w sklepie (zazwyczaj internetowym) i otrzymuje zamówienie, ale nie płaci za nie od razu. Płatność może być przesunięta w czasie o kilkadziesiąt dni lub rozłożona na raty. Jednocześnie sprzedawca nie musi czekać na pieniądze – otrzymuje środki od podmiotu oferującego tego typu usługę.

Jednym z największych globalnych graczy w tym segmencie rynku jest Klarna, której wycena sięgnęła już kilkudziesięciu miliardów dolarów. Fintech ze Szwecji od ubiegłego roku działa też w Polsce, gdzie konkuruje z m.in. polskim PayPo, spółką Allegro Pay oferującą BNPL na największej w Polsce platformie e-commerce czy czeskim fintechem Twisto.

Przeczytajcie także: UOKiK ostrzega przed fintechem Kviku

Natomiast całkiem niedawno okazało się, że rozwiązanie z zakresu płatności odroczonych zamierza też wprowadzić Mastercard. Plany te przedstawił Peter Bakenecker, nowy szef Mastercarda na region Europy Środkowej. Testy usługi są już ponoć prowadzone w Wielkiej Brytanii oraz USA. Jednak najciekawsze jest to, że usługę typu BNPL planuje też uruchomić Blik. A udziałowcami tego narzędzia są zarówno PKO jak i Mastercard. Podmioty te będą więc wkrótce konkurować ze sobą na zupełnie nowym polu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies