Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej biometrii w aplikacji Millennium. Operacje można autoryzować odciskiem palca lub skanem twarzy

Rozwiązanie jest dostępne dla platform iOS oraz Android. Aby z niego korzystać, potrzebna będzie aktualizacja aplikacji banku

Millennium poinformował o rozszerzeniu zastosowania biometrii w swojej aplikacji mobilnej. Od teraz klienci mogą autoryzować wykonane operacje z pomocą skanu twarzy lub odcisku palca. Bank zapewnia, że rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też bezpieczne.

Przeczytajcie także: VeloBank ma w tym roku zarobić minimum 400 mln zł

Aby uruchomić nowe narzędzie, konieczna będzie aktualizacja aplikacji do wersji 4.76 lub wyższej. W kolejnym kroku klient musi w jej ustawieniach wybrać odpowiednią opcję: w przypadku urządzeń z Androidem będzie to odcisk palca, a w urządzeniach z iOS – Touch ID oraz Face ID.

Bank podał jednocześnie, że ponad milion klientów loguje się do jego aplikacji odciskiem palca lub skanem twarzy. Obecnie autoryzacja biometryczna jest stosowana m.in. w przelewach (w tym Blik na telefon i z karty kredytowej), zleceniach stałych, otwieraniu rachunków, potwierdzaniu wniosków urzędowych, płatnościach za bilety czy przejazdy autostradami.

Przeczytajcie także: SMS od Blika? To kolejne oszustwo

Warto mieć na uwadze, że jeszcze kilka lat temu banki raczej niechętnie podchodziły do tematu stosowania biometrii w swoich aplikacjach. Z czasem zaczęło się to zmieniać i dzisiaj skan twarzy czy odcisk palca są wykorzystywane na szeroką skalę. Rozwiązania biometryczne można znaleźć w IKO, ale też w apkach Pekao, mBanku czy Santandera.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies