Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander rozbuduje funkcje biometryczne w swojej aplikacji. Wprowadzi nowy sposób autoryzacji mobilnej

Usługa umożliwiająca korzystanie z biometrii do potwierdzania transakcji internetowych znajdzie się w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Santandera

Santander zapowiada nową wersję swojej aplikacji mobilnej. Jedną z najważniejszych nowości, jaka się w niej znajdzie, będzie rozszerzenie funkcjonalności autoryzacji mobilnej do potwierdzania przelewów zlecanych przez internet. Dotychczas wymagało to wprowadzenia kodu PIN. Aktualizacja umożliwi korzystanie z mobilnej autoryzacji przy pomocy biometrii odcisku palca na urządzeniach z Android lub iOS oraz twarzy (Face ID na urządzeniach z iOS).

Przeczytajcie także: Santander Consumer Bank wprowadza kredyt celowy online

Jak informuje biuro prasowe Santandera, nowa wersja aplikacji została przygotowana w ubiegłym tygodniu. Czytelnicy cashless.pl donieśli jednak, że po zaktualizowaniu apki nie można było z niej korzystać – apka nie pozwalała na zalogowanie się. Informację tę potwierdziły służby prasowe banku. Problemy miały występować głównie na urządzeniach Sony Xperia. Udostępnianie zostało więc wstrzymane, a błąd naprawiony. Obecnie poprawiona aktualizacja trafiła testowo do ok. 2 proc. użytkowników. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, aplikacja będzie stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom.

Przeczytajcie także: Telemedycyna w ofercie Santandera

Mobilna autoryzacja to obecnie standard na polskim rynku. Od kilku lat oferuje ją w swojej aplikacji także Santander, który początkowo nazywał ją mobilnym podpisem. Coraz więcej instytucji decyduje także, by klienci mogli potwierdzać operacje zlecane w internetowym serwisie transakcyjnym po zalogowaniu do smartfona biometrią i bez konieczności wprowadzania kodów liczbowych. Jest to wygodniejsze, a najwyraźniej też nie generuje dodatkowego ryzyka. Sama mobilna autoryzacja jest oceniana jako rozwiązanie bezpieczniejsze i tańsze niż jednorazowe kody z SMS-ów.

Fot. Flickr/Mike Mozart, CC BY 2.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies