Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wprowadza nowe wzory kart. Ma być prościej i bardziej ekologicznie

Santander zmieni wzory kart we wszystkich europejskich krajach, w których działa, także w Polsce

Santander poinformował o planowanych zmianach wzornictwa wydawanych przez siebie kart debetowych, kredytowych i przedpłaconych. Jednocześnie bank deklaruje, że do 2025 roku wszystkie jego karty produkowane będą z takich materiałów jak plastik pochodzący z recyklingu lub wytwarzany z kukurydzy (podlega biodegradacji). W rezultacie zużycie zwykłego plastiku ma spaść o 60 ton rocznie. Klienci z Polski pierwsze karty wykonane z takich tzw. zrównoważonych tworzyw mają otrzymać na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wprowadzi ekologiczną kartę

Santander deklaruje również chęć uproszczenia oferty kart. W efekcie liczba produktów kartowych sprzedawanych przez hiszpański bank ma spaść o 30 proc. Wprowadzony zostanie nowy, jednakowy wizerunek dla wszystkich kart debetowych, kredytowych i pre-paid w całej Europie. Nowe karty będą zawierały unikalny wzór dla poszczególnych segmentów klienta, dzięki czemu łatwiej będzie można je zidentyfikować w portfelu.

Santander to już drugi bank działający na polskim rynku, który w tym tygodniu poinformował o zmianach w produkcji wydawanych przez siebie kart. Wcześniej Credit Agricole pochwalił się rozpoczęciem wydawania w Polsce kart wytwarzanych z plastiku podlegającego rozkładowi w kilkanaście tygodni. Więcej na ten temat w tekście Nowa karta od Credit Agricole. Ma się rozkładać w mniej niż pół roku.

Przeczytajcie także: Nowa usługa w aplikacji Santandera

Choć te działania CA czy Santandera zapewne są korzystne dla środowiska, to jednak o wiele lepszym rozwiązaniem, niż produkowanie kart z bardziej ekologicznych materiałów byłoby całkowite zaprzestanie produkcji i zastąpienie kart tradycyjnych wirtualnymi wersjami. Już dziś większość banków oferuje zbliżeniowe płatności mobilne, które umożliwiają płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych bez konieczności posiadania przy sobie standardowej karty. Zakładam, że jednym z czynników uniemożliwiających podjęcie takiej decyzji jest fakt, że nie wszyscy klienci korzystają z płatności mobilnych lub to, że nie wszędzie na świecie można w ten sposób zapłacić. Niemniej zastanawiawia mnie, dlaczego większość banków nie pozwala jeszcze na aktywację Apple Pay czy Google Pay bez plastiku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies