Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa karta od Credit Agricole. Ma się rozkładać w mniej niż pół roku

Credit Agricole deklaruje, że to pierwsza taka karta na polskim rynku

Credit Agricole informuje na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu do sprzedaży nowej karty płatniczej Mastercard, produkowanej przez firmę Austria Card. Kartę mogą zamówić klienci zakładający flagowy w ofercie banku rachunek Konto dla Ciebie. Może znaleźć się na niej standardowy wizerunek lub jedna ze 180 grafik dostępnych w katalogu Credit Agricole. Instytucja deklaruje, że to pierwsza taka karta na polskim rynku, bo wytwarzana z tzw. ekotworzywa.

Przeczytajcie także: Oto pierwsza drewniana karta płatnicza

Credit Agricole pisze, że w odróżnieniu od standardowych kart wykonanych ze zwykłego plastiku, który rozkłada się kilkaset lat, karta z ekotworzywa rozkłada się nawet w kilkanaście tygodni, a więc mniej niż pół roku. Nie należy jej jednak wyrzucać do śmieci, tylko po terminie ważności odnieść do dowolnego oddziału banku (to ze względu na znajdujące się w karcie elementy metalowe, takie jak np. mikroprocesor). W placówkach umieszczono specjalne pojemniki na nieważne karty. Credit Agricole przekazuje karty partnerowi banku, który zajmie się utylizacją lub recyklingiem.

Przeczytajcie także: Credit Agricole podnosi ceny starych rachunków

Karta oferowana przez Credit Agricole to kolejny pomysł na ograniczenie zużycia plastiku przez biznes kartowy. Innym jest np. karta wykonana z drewna, o której mogliście przeczytać w tekście Plastikowa? Metalowa? Nie, oto drewniana karta płatnicza. Mogą ją zamawiać także Polacy. Wydaje się jednak, że rozwiązaniem najmniej szkodliwym dla środowiska jest całkowita rezygnacja ze standardowych kart na rzecz ich wirtualnych odpowiedników. Kilka instytucji na polskim rynku już umożliwia korzystanie z kart wyłącznie cyfrowych. Wśród nich jest m.in. Twisto.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies