Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO zwiększa wykorzystanie biometrii w IKO. Odciskiem palca można zatwierdzać płatności za bilety

Wcześniej za pomocą biometrii użytkownicy IKO mogli autoryzować przelewy oraz transakcje P2P Blikiem

Płatności za bilety komunikacji miejskiej oraz za postój w centrach miast za pomocą aplikacji IKO będą łatwiejsze. PKO BP rozszerza właśnie listę operacji, które można zatwierdzać w aplikacji mobilnej za pomocą biometrii odcisku palca i twarzy. W markecie Google Play (w App Store na razie jeszcze jej nie widzę) znalazła się właśnie kolejna wersja IKO, dzięki której zakup biletów komunikacyjnych czy parkingowych można autoryzować biometrycznie.

Przeczytajcie także: Więcej biometrii w IKO

Już wcześniej aplikacja IKO pozwalała na biometryczne potwierdzanie przelewów zewnętrznych, przelewów z rachunku karty kredytowej a także transakcji P2P (na numer telefonu odbiorcy) za pośrednictwem Blika. Za pomocą biometrii twarzy i odcisku palca można było także korzystać z tzw. autoryzacji mobilnej, a więc systemu do zatwierdzania operacji zlecanych w internetowym serwisie transakcyjnym iPKO.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2021

Najnowsza aktualizacja IKO pokazuje ewolucję podejścia banków do biometrii w aplikacjach mobilnych. Początkowo większość instytucji wystrzegała się tej technologii, po czym pierwsze banki nieśmiało zaczęły wykorzystywać ją do logowania. Z tym że niemal wszystkie w pierwszej kolejności wprowadzały takie udogodnienia na urządzeniach z systemem iOS. Później zaczęły pojawiać się pierwsze przykłady zastosowania biometrii do autoryzacji transakcji finansowych. Dziś staje się to standardem. Takie funkcje, oprócz IKO, mają już aplikacje m.in. Pekao, mBanku czy Santandera.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies