Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowy Blik już dla wszystkich klientów PKO BP. Trzeba pobrać aktualną wersję aplikacji IKO

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za kilka dni z Blika C będą mogli korzystać również klienci mBanku

Już wszyscy klienci PKO BP mogą korzystać ze zbliżeniowego Blika. Aby to było możliwe, trzeba posiadać urządzenie z systemem operacyjnym Android (w wersji od 6.0 w górę) oraz mobilną aplikację IKO.

Przeczytajcie także: Jak aktywować i płacić Blikiem C w PKO

Przypomnę, że PKO wprowadził zbliżeniowego Blika jako drugi bank w Polsce (po Millennium) pod koniec września. Wtedy usługa została jednak udostępniona tylko wybranej grupie klientów, a grono to stopniowo poszerzano. W związku z tym część użytkowników IKO niecierpliwiła się, kiedy i oni zyskają dostęp do nowo wdrożonego rozwiązania, o czym m.in. dawali znać w komentarzach czytelnicy cashless.pl. Biuro prasowe instytucji zapewnia, że wraz z nową aktualizacją aplikacji IKO Blik C pojawi się u wszystkich klientów posiadających odpowiednie urządzenia.

Przeczytajcie także: PKO wyłącza aplikację na Windows Phone

A dziś podobny krok ogłosiło ING. Instytucja zapowiedziała wprowadzenie płatności zbliżeniowych Blikiem w najnowszej wersji aplikacji Moje ING mobile. Udogodnienie ma pojawić się na telefonach wszystkich klientów w najbliższych dniach.

W gronie banków oferujących płatności bezstykowe Blikiem, wszystkim lub wybranym klientom, są zatem obecnie: PKO BP, ING, Millennium i Alior. Wydaje się, że coraz bliżej też jest do wdrożenia w mBanku. Z nieoficjalnych informacji serwisu cashless.pl wynika, że Blik C może pojawić się w tej instytucji w ciągu najbliższych dni.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies