Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP w końcu wyłącza aplikację na Windows Phone. Konkurencja zdecydowała się na to już kilka lat temu

Aplikacja IKO na Windows Phone przestanie działać 15 grudnia bieżącego roku

PKO BP poinformował, że od 15 grudnia nie będzie można korzystać z aplikacji IKO na Windows Phone. Oczywiście oznacza to także, że apka przestanie być dostępna w markecie Microsoftu. Instytucja tłumaczy to względami bezpieczeństwa – Windows Phone nie jest już rozwijany przez amerykańską korporację technologiczną, nie pojawiają się aktualizacje, a to oznacza potencjalne zagrożenia dla użytkowników.

Przezytajcie także: W aplikacji Revoluta zaprojektujecie swoją kartę

Największy polski bank swoją decyzją nie wyprzedził konkurencji – to jedna z ostatnich instytucji w tej branży, która zdecydowała się na rezygnację z Windows Phone. PKO BP był też jednym z ostatnich banków w Polsce, który przeprowadził poważną aktualizację IKO na platformę Microsoftu. W efekcie pod koniec 2017 roku liczba klientów korzystających z tego oprogramowania nawet wzrosła (było ich wówczas ponad 80 tys.). Już wtedy zdawano sobie jednak sprawę, że jest to apka bez przyszłości.

Przeczytajcie także: Klarna zaprezentowała nową aplikację mobilną

W ciągu kilku ostatnich lat o rezygnacji z Windows Phone informowały mBank, Millennium, Santander (stało się tak jeszcze w 2018 roku), potem do ich grona dołączyły ING, Getin Bank czy Credit Agricole. Zazwyczaj decyzja ta nie uderzała w dużą grupę klientów, ponieważ Windows Phone nigdy nie zdobył takiej popularności, jak Android czy iOS. Oprócz platform mobilnych Google i Apple klienci mogą dzisiaj korzystać z rozwiązania Huawei. Do App Gallery, marketu chińskiej firmy, swoje programy dodały już m.in. PKO, Pekao, mBank, Millennium, Alior czy Credit Agricole.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies