Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz wprowadza e-podpis do polis na życie. Do przechowywania dokumentów wykorzysta trwały nośnik

Wdrożenie przeprowadzono we współpracy z fintechami Digital Gateways oraz Autenti

Allianz umożliwił swoim klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie z wykorzystaniem e-podpisu. Zdecydował się również przechowywać dokumenty związane z ubezpieczeniem na tzw. trwałym nośniku. Rozwiązania te zostały wdrożone u ubezpieczyciela przez fintech Digital Gateways, we współpracy z Autenti.

Przeczytajcie także: KBS wprowadza trwały nośnik

Klienci i agenci Allianza mogą elektronicznie podpisać wniosek o ubezpieczenie Twój Plan lub Twoje Życie z dowolnego miejsca, bezpiecznie i zgodnie z wymaganiami prawnymi (podpis spełnia wymogi rozporządzenia eIDAS). Zrobią to w serwisie klienckim Mój Allianz (dawniej Moja Aviva) i agenckim Sales Cloud, z wykorzystaniem platformy Autenti. Do podpisania wniosku wystarczy adres mailowy i telefon komórkowy.

W ramach projektu dla Allianz Polska, Digital Gateways wprowadziło także cyfrowy trwały nośnik, czyli narzędzie zapewniające przechowywanie dokumentów w niezmienionej formie i gwarantujące ich dostępność. Dzięki niemu klienci ubezpieczyciela mogą sięgnąć do swojej polisy w każdym czasie, na swoim koncie w portalu Mój Allianz lub w e-mailu, który podali agentowi.

Przeczytajcie także: DallBogg: nowy ubezpieczyciel w Polsce

Allianz już wcześniej umożliwiał swoim klientom zdalną weryfikację tożsamości za pomocą usługi mojeID, a także wygodne e-płatności, obsługiwane przez Blue Media. Dzięki anonsowanemu właśnie wprowadzeniu e-podpisu oraz trwałego nośnika cały proces zakupu stał się całkowicie cyfrowy – od złożenia wniosku, przez podpisanie umowy, aż po udostępnienie polisy na trwałym nośniku.

Digital Gateways to fintech stworzony w fabryce startupów The Heart. Oferuje różne narzędzia z zakresu aktywowania usług dla nowych klientów indywidualnych i biznesowych wraz z podpisami elektronicznymi.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies