Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Udana runda inwestycyjna Autenti. Spółka zebrała pieniądze na rozwój za granicą

W rundzie inwestycyjnej B Autenti uzyskało 8,5 mln euro

Polska spółka Autenti, która zarządza platformą do cyfrowego podpisywania dokumentów, przeprowadziła z sukcesem drugą rundę inwestycyjną. Jak pisze dzisiejszy Puls Biznesu, firmie udało się pozyskać 8,5 mln euro. Wśród inwestorów, którzy wyłożyli pieniądze, znaleźli się dotychczasowi udziałowcy Autenti, czyli banki: Alior, BNP Paribas i PKO BP oraz fundusze Black Pearls VC i Innovation Nest a także zagraniczne 3TS Capital Partners i Elevator Ventures.

Przeczytajcie także: Trzy banki inwestują w Autenti

Pozyskane właśnie pieniądze mają posłużyć Autenti w rozwoju oferowanych przez firmę usług, także na rynkach zagranicznych, głównie w Niemczech, Czechach, Słowacji i Hiszpanii. Spółka chwali się, że już teraz ma pojedynczych klientów z ponad 100 krajów świata, ale nie jest to wynik zorganizowanych działań. Teraz ma to się zmienić i firma planuje mocniej zawalczyć o zagranicznych klientów. Autenti zastrzega jednak, że nie zamierza wychodzić operacyjnie poza Europę.

Przeczytajcie także: Klienci PKO Leasing skorzystają z usług Autenti

Autenti to polski fintech, którego współzałożycielami są Grzegorz Wójcik oraz Tomasz Plata. Firma zasłynęła tym, że tuż przed wybuchem pandemii udało się jej pozyskać kapitał inwestycyjny z trzech konkurujących ze sobą na co dzień banków, czyli wspomnianych wyżej Aliora, BNP i PKO. Pozyskane wówczas 17 mln zł pozwoliło się fintechowi rozwinąć w czasie, gdy popularność zyskały wszelkie usługi cyfrowe, co po części wynikało z ograniczeń wywołanych koronawirusem. Autenti w 2020 r. zdobyło, a rok później było nominowane do tytułu Fintech Roku przyznawanego przez serwis cashless.pl.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies