Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadza trwały nośnik. KBS nawiązał współpracę z Hitachi

Cyfrowa platforma ma zwiększać wygodę i bezpieczeństwo, jednocześnie redukując m.in. zużycie papieru w banku

Jeden z największych na polskim rynku banków spółdzielczych, czyli Krakowski Bank Spółdzielczy, nawiązał współpracę z Hitachi Europe oraz Basement w zakresie wdrożenia trwałego nośnika informacji. Platforma elektroniczna ma usprawnić komunikację banku z klientami: dokumenty będą przechowywane i udostępniane z pomocą cyfrowych rozwiązań, przy zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa oraz wymogów prawnych.

Przeczytajcie także: NSA uchylił wysoką karę nałożoną na Morele.net

Trwały nośnik to cyfrowa metoda przekazywania klientom istotnych informacji, do których należą umowy i aneksy do nich, cenniki usług czy regulaminy. Zgodnie z wytycznymi regulatora, trwały nośnik ma zapewniać dostęp do informacji także po rozwiązaniu umowy łączącej klienta z bankiem oraz uniemożliwiać jednostronne wprowadzanie zmian w przekazanych klientowi dokumentach.

Zastosowane w tym przypadku rozwiązanie oparte jest na technologii macierzy WORM, którą stosują także inne podmioty z rodzimego sektora bankowego. Narzędzie to rozwijają podmioty z grupy Hitachi. Natomiast firma Basement dostarcza aplikacje umożliwiające komunikację między klientami i instytucjami. Rozwiązanie może być w przyszłości wykorzystane do cyfryzacji innych obszarów działalności banku: sprzedaży, cyfrowego obiegu dokumentów w samej instytucji czy przyjmowania dokumentacji od klientów.

Przeczytajcie także: Europa i Millennium z umową o 10-letniej współpracy

Cyfrowa platforma wymiany informacji jest zgodna z regulacjami obowiązującymi w Unii Europejskiej i prowadzi do ograniczenia kosztów przez automatyzację, ale też redukcji zużycia papieru (co oznacza korzyści środowiskowe). Z rozwiązania trwałego nośnika od Hitachi korzysta obecnie m.in. ponad 100 banków spółdzielczych w Polsce.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies