Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay Later blisko debiutu. Dostęp do usługi mają już tysiące pracowników firmy

Usługa płatności odroczonych od technologicznej korporacji początkowo ma być dostępna wyłącznie w USA

Apple może niebawem uruchomić własną usługę płatności odroczonych. Informuje o tym agencja Bloomberga, dodając, że rozwiązanie mogą już testować tysiące pracowników firmy, którzy zajmują się w niej handlem detalicznym. W przeszłości udostępnianie nowych rozwiązań korporacji tej grupie wiązało się z ich rychłym wprowadzeniem na rynek.

Przeczytajcie także: Usługi KIR pojawiły się na rynku nieruchomości

Na temat narzędzia do odraczania płatności (BNPL; buy now, pay later) od technologicznego giganta z Cupertino głośno zrobiło się jeszcze w 2021 roku. W połowie minionego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma potwierdza prace nad tym produktem. Usługa początkowo miała się pojawić na rynku amerykańskim, wraz z wrześniową premierą iOS 16. Aktualizacja oprogramowania nie przyniosła jednak tej nowości, a firma przyznała, że natrafiła na trudności w realizacji tego projektu.

W kolejnych miesiącach temat BNPL od Apple nie tylko się nie krystalizował, a pojawiały się nawet sugestie, że korporacja może skasować ten projekt. Całkiem niedawno szef Apple, Tim Cook, w rozmowie z CNBC zadeklarował jednak, że prace nad Pay Later trwają. Jednocześnie nie był w stanie sprecyzować, kiedy usługa mogłaby trafić na rynek.

Przeczytajcie także: Curve zamyka program Rewards

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że Apple Pay Later pozwoli klientowi rozłożyć płatność na cztery części i umożliwi mu uregulowanie należności w ciągu maksymalnie sześciu tygodni. Jeśli nie przekroczy tego terminu, nie musi się obawiać dodatkowych kosztów. Niewykluczone, że firma współpracuje z Goldman Sachs nad rozbudową tej usługi. Jakiś czas temu okazało się, że rozwijany przez tych partnerów produkt Apple Card przyniósł znanej grupie bankowej pokaźne straty.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies